суд, полицейский, взяткаІнспектор патрульної поліції з Городка Орест Кузік, якого у вересні 2017 року звільнили після обвинувачень у корупції, поновився на посаді через суд. Про це повідомляє ZAXID.NET

Колегія суддів Львівського апеляційного адмінсуду під головуванням Віталія Затолочного задовольнила позов поліцейського, вважаючи, що проти нього несправедливо розпочали службове розслідування, а відтак – і звільнили несправедливо.

Формальною підставою для звільнення Ореста Кузіка у вересні 2017 року стало те, що поліцейський не склав протокол на нетверезого водія скутера. Службове розслідування проти патрульного розпочали після того, як сам водій скутера заявив, що протокол на нього не склали, оскільки дружина заплатила за це поліцейським 500 євро. Щоправда у висновках службового розслідування інцидент із хабарем не згаданий (ймовірно, через те, що його розслідування тоді ще не завершили), натомість вказувалося, що, не склавши протокол, поліцейський грубо порушив службову дисципліну, а тому мав би бути звільнений.

За кілька тижнів після того, як поліцейського звільнили, справу про хабар закрили за відсутністю в діях патрульного складу кримінального порушення.

Історія із хабарем є доволі нетиповою. Більшість опитаних судом свідків по цій справі заявили, що чоловіка на скутері посеред дороги зупинили троє поліцейських (сам скутерист заявив, що авто патрульних навіть спеціально підрізало його). Правоохоронці посадили чоловіка до себе в автомобіль і вирішили відвезли його додому. По дорозі вони зустріли дружину скутериста, якій вирішили пояснити ситуацію. Під час суду дружина затриманого заявила, що поліцейські сказали їй заплатити 1000 євро за те, аби на її чоловіка не складали протокол за керування скутером у нетверезому стані. Натомість вона їм сказала, що має лише 500 євро, тож правоохоронці нібито погодилися на цю суму і, взявши гроші, відпустили подружжя додому.

Дізнавшись через кілька днів, що дружина заплатила 500 євро, водій скутера влаштував сімейний скандал і зателефонував до поліції, заявивши, що поліцейські отримали хабар. Наступного ранку до них додому прийшов один із поліцейських, вибачився і повернув 500 євро.

Розслідування інциденту з хабарем так і не передали до суду – цю справу закрили за відсутністю складу порушення. Після закриття справи Орест Кузік подав позов на Нацполіцію, вимагаючи поновити його на посаді. Львівський окружний адмінсуд, який розглядав цю справу першим, відмовився поновлювати поліцейського, оскільки попри відсутність доказів у корупції залишався ще факт непритягнення скутериста до відповідальності за керування у нетверезому стані.

Однак Львівський апеляційний адмінсуд вирішив, що не було навіть доказів того, що водій скутера справді був нетверезим. Сам скутерист під час суду заявив, що не пив, його дружина сказала, що той таки випив пива, але то було ще вдень, а інцидент із поліцейськими відбувався після 22:00.

"Належним чином зафіксованих даних про те, що водій перебував у стані алкогольного сп'яніння і при цьому ще й керував транспортним засобом, у матеріалах справи немає. Тому є незрозумілим, чому відносно водія мав бути складений протокол. Тобто як висновки як службового розслідування, так і висновки суду першої інстанції про наявність підстав для притягнення чоловіка до дисциплінарної відповідальності не відповідають встановленим обставинам справи".

Цитата з постанові апеляційного суду

Через це колегія суддів вирішила поновити Ореста Кузіка на посаді інспектора Городоцького відділення поліції. Окрім цього Нацполіцію зобов'язали також відшкодувати звільненому працівнику понад 106 тис. грн компенсації за вимушений прогул.


Инспектор патрульной полиции из Городка Орест Кузик, которого в сентябре 2017 освободили после обвинения в коррупции, восстановился в должности через суд. Об этом сообщает ZAXID.NET

Коллегия судей Львовского апелляционного админсуда под председательством Виталия Затолочного удовлетворила иск полицейского, считая, что против него несправедливо начали служебное расследование, а затем - и освободили несправедливо.

Формальным основанием для освобождения Ореста Кузика в сентябре 2017 стало то, что полицейский не составил протокол на нетрезвого водителя скутера. Служебное расследование против патрульного начали после того, как сам водитель скутера заявил, что протокол на него не составили, поскольку жена заплатила за это полицейским 500 евро. Правда в выводах служебного расследования инцидент с взяткой не упомянут в (вероятно, потому, что его расследование тогда еще не завершили), зато указывалось, что, не составив протокол, полицейский грубо нарушил служебную дисциплину, а потому должен быть освобожден.

Через несколько недель после того, как полицейского уволили, дело о взятке закрыли из-за отсутствия в действиях патрульного состава уголовного нарушения.

История с взяткой довольно нетипичная. Большинство опрошенных судом свидетелей по этому делу заявили, что мужчину на скутере посреди дороги остановили трое полицейских (сам скутерист заявил, что авто патрульных даже специально подрезало его). Правоохранители посадили мужчину к себе в автомобиль и решили отвезти его домой. По дороге они встретили жену скутериста, которой решили объяснить ситуацию. Во время суда жена задержанного заявила, что полицейские сказали ей заплатить 1000 евро за то, чтобы на ее мужа не составляли протокол за управление скутером в нетрезвом состоянии. Вместо этого она им сказала, что имеет только 500 евро, поэтому правоохранители якобы согласились на эту сумму и, взяв деньги, отпустили супругов домой.

Узнав через несколько дней, что жена заплатила 500 евро, водитель скутера устроил семейный скандал и позвонил в полицию, заявив, что полицейские получили взятку. На следующее утро к ним домой пришел один из полицейских, извинился и вернул 500 евро.

Расследование инцидента со взяткой так и не передали в суд - это дело закрыли за отсутствием состава нарушения. После закрытия дела Орест Кузик подал иск на Нацполицию, требуя восстановить его в должности. Львовский окружной админсуд, который рассматривал это дело первым, отказался восстанавливать полицейского, поскольку несмотря на отсутствие доказательств в коррупции оставался еще факт непривлечения скутериста к ответственности за управление в нетрезвом состоянии.

Однако Львовский апелляционный админсуд решил, что не было даже доказательств того, что водитель скутера был нетрезвым. Сам скутерист во время суда заявил, что не пил, его жена сказала, что тот все же выпил пива, но это было еще днем, а инцидент с полицейскими происходил после 22:00.

"Должным образом зафиксированных данных о том, что водитель находился в состоянии алкогольного опьянения и при этом еще и управлял транспортным средством, в материалах дела нет. Поэтому непонятно, почему в отношении водителя должен был быть составлен протокол. То есть как выводы служебного расследования, так и выводы суда первой инстанции о наличии оснований для привлечения мужчины к дисциплинарной ответственности не соответствуют установленным обстоятельствам дела".

Цитата из постановлении апелляционного суда

Поэтому коллегия судей решила возобновить Ореста Кузика на должности инспектора Городокского отделения полиции. Кроме этого Нацполицию обязали также возместить уволенному работнику более 106 тыс. грн компенсации за вынужденный прогул.