STATUS QUO

Руслана Писанка: Я допомагаю людям позбутися комплексів

Актриса Руслана Писанка - про подолання себе, боротьбу з комплексами, свою найкращу роль.

- Коли один мій знайомий дізнався, що я збираюся взяти інтерв'ю у Руслани Писанки, він втратив свідомість! Він дуже пожвавився, захвилювався і попросив дізнатися, куди ж ви поділися з телевізійного ефіру, адже тепер він не знає, як одягатися, чи брати парасольку і взагалі, чи чекати на сніг або дощ.

Вам відомо, як ви впливаєте на маси? Чи здогадуєтеся ви, що руйнуєте стереотипи і повертаєте людям віру в жіночу красу, яка суперечить образу, нав'язаному нам засобами масової інформації?


- Я можу сказати, що все вийшло несподівано і спонтанно. І, як завжди, в робочому порядку. Ведучий, який повинен був вести погоду, захворів, потрібно було терміново вводити нового ведучого, і я встала в кадр. Прочитала прогноз, і замовник прогнозу погоди, яким на той момент був керівник каналу "Інтер" Олександр Зінченко (на жаль, його вже немає на цьому світі), зважився і затвердив нову ведучу. Треба сказати, що він дуже ризикував, оскільки нова ведуча не вписувалася в загальноприйняті стандарти, і я могла прокинутися як знаменитою і прийнятою, так і засудженою і не зрозумілою. Ніхто не знав, який ефект матиме такий прийом. Але все вийшло. І до мене пішли журналісти з періодичністю раз в півгодини.

Спочатку я їх зненавиділа, тому що це було просто неможливо! Я втомлювалася від інтерв'ю, а не від роботи. Я не розуміла, навіщо це все потрібно робити, але, мабуть, журналісти робили свою роботу, тому, що вони-то, якраз, і сформували цю громадську думку. Дійсно, вийшло так, що мій вихід нікого не залишив байдужим. Можливо, комусь це не подобалося, але, як виявилося, жінки, які соромилися своїх форм, подивилися на себе по-іншому і потім говорили мені, що я подарувала їм надію на нове життя.

Я, звичайно ж, не несу якусь місію, але радію від усвідомлення того, що людям стало легше. І якщо Бог поставив мене по той бік екрану, і це якось сколихнуло людей, значить, його меседж був прочитаний.

- Крім того, що ви чарівна ведуча прогнозу погоди, ви ще відважна і смілива дівчина. Ви, на мій погляд, відчайдушно і безстрашно берете участь в абсолютно божевільних проектах - вокальних, танцювальних. Навіть з вишки стрибали! .. По-моєму, даючи згоду взяти участь в тому чи іншому шоу, ви не особливо замислюєтеся, як далеко все це може зайти і що ви отримаєте від того чи іншого проекту. Чим ви керуєтеся, погоджуючись на участь?

- Не здоровим глуздом, це точно.

- Тому я й питаю ...

руслана писанка, спектакль женихи, владимир горянский

(Сміється.) - Танці, пісні і вишка - це все екстрим. Я, звичайно ж, по натурі авантюристка. У мене такий склад характеру ... Що стосується вишки, то я вирішила, що як-небудь стрибну, а там вже видно буде. Думала, що все дуже просто. Так само, як і на танці прийшла, думаючи, що там і танцювати нічого - два притупування, три плескання. Але, як виявилося, потрібно вмирати в залі, щоб хоч щось вийшло! Тебе ніхто не катує, величезних грошей на цьому ти не заробляєш, ніяких особливих умов немає. Просто якийсь дитячий азарт! "Спробую, а там - будь що буде!" Так влаштована людина.

Хоча ця ноша і важка для мене, але я не можу дозволити собі погано виступити. Все одно треба тренувати голос, тіло, вивчати танці і т.д. Наприклад, в танцях ми з моїм партнером зайняли четверте місце серед дванадцяти пар. І мені здається, що це зовсім непоганий результат! Мені багато хто говорив: "Руся, ну прийшла, перший танець станцювала, засвітилася, тебе вигнали, та й все!" Так це ж не я! Це не про мене історія! Навіщо ж туди йти, якщо не боротися? Це нецікаво! Я повинна боротися, щоб якимось чином себе показати, про себе заявити! І тому доводиться вмирати, ходити забинтованою, наколотою знеболюючими ... Щоб все-таки показати результат!

Наприклад, в дуеті з Володею Гришко в проекті "Зірка плюс зірка" було дуже важко, тому що в якійсь мірі довелося долати себе. Володя Гришко - індивідуаліст. Людина, яка звикла сольно працювати. І в парі були, м'яко кажучи, складності. Проте, 19 пісень ми з ним заспівали. Це не мало. Ми досить довго протрималися на цьому шоу. Якщо говорити про "Вишку", то з 10 метрів я, звичайно, не стрибнула - все-таки побоялася. Я подумала, що по-справжньому, професійно стрибати не вмію, і якщо я собі щось відіб'ю, буде прикро.

- Ось тут переміг здоровий глузд!

- Так! Коли ти стоїш на десятиметровій вишці і дивишся вниз, тут абсолютно чітко спрацьовує страх. Мабуть, він і є той здоровий глузд, який не пускає тебе зробити цей крок вперед.

- Все одно, ви дуже смілива і відчайдушна!

- Коли ти заходиш на вишку і стрибаєш у воду, то розумієш, що програму дивляться люди, які, можливо, соромляться свого тіла, своїх великих форм, жінки, які не ходять в зал тільки тому, що їм здається, що якщо вони повні , то будуть смішно виглядати. А мені навпаки здається, що з моєю появою в "Вишці" ще якась кількість наших співгромадян зібралася і пішла займатися в зал. Мені не хочеться просто так виступати. Я розумію, що багато хто дивиться на мене, як на приклад ... І тому мені хочеться, щоб у людей з'явилася якась надія, хтось розкомплексувався, хтось сказав: "Ну ось, Писанка ж може, а чим я гірший?" Адже я така ж, як всі. Люди порівнюють, рівняються. Мені здається, я не найгірший орієнтир.

- Розуміючи, який у вас характер - відчайдушний, сміливий, - пригадується фільм "Вогнем і мечем", де ви граєте відьму Горпину. На мій погляд, це мало не єдина яскрава, характерна, сильна роль, де глядач побачив Руслану Писанку зовсім іншою. Це було справжнє перевтілення, хороша акторська робота. Мені, як глядачу, ще хочеться чогось подібного. Мені здається, що ми бачимо зовсім невелику частину вашого акторського дарування ...

- Дійсно, я багато знімалася і в кожній ролі намагалася знайти себе. Поки я не втомилася чекати свою найголовнішу роль, ще йде процес підготовки до неї (посміхається). Я чекаю роль, яка змусить, що називається, вивернутися навиворіт, сказати щось таке, чого я ще не говорила. Звичайно, таку роль хочеться зіграти в кіно. Але, нажаль, поки я не отримую хороших пропозицій. У фільмах-одноденках зніматися не хочеться. Я не хочу нічого робити похапцем ... Зате я багато граю в театрі. Найчастіше в комедіях. І глядачеві це подобається! У нас завжди повні зали.

Коли я вчилася в інституті, мій педагог говорив, що Руслані не можна розмінюватися на дрібні прохідні ролі, не можна витрачатися на дрібниці. Вибираючи ролі в театрі, я керуюся цією порадою. Намагаюся грати в тих виставах, де можна передати всю гаму почуттів. Критики, щоправда, не особливо шанують антрепризні спектаклі. Вони їх до мистецтва не відносять, вони їх відносять до "заробітчанства", постановок тротуарно-бульварного характеру. А мені здається, що коли ми приїжджаємо в те чи інше місто, люди приходять на виставу, відпочивають, на недовгий час відволікаються від своїх турбот, і потім, після вистави, ще кілька днів відчувають "післясмак" - це чудово. У них є привід поговорити, поміркувати, обмінятися  художньою інформацією. Це хороша антреприза. І я граю тільки в хорошій (сміється)!

- Ми зовсім скоро побачимо вас у виставі "Женихи" за п'єсою Гоголя "Одруження" ...

руслана писанка, спектакль женихи, владимир горянский

- Почнемо з того, що це Гоголь. Це твір, який ставлять практично в кожному театрі і навіть у всіх драмгуртках при школах. Як він пише, що він пише, з яким почуттям гумору він пише - це можна нескінченно досліджувати і весь час знаходити щось нове. Грати на сцені Гоголя - це окреме задоволення, а в парі з Володимиром Горянським - так це взагалі щастя! Запитайте будь-якого актора в Україні та за її межами, чи хоче він працювати з Горянським. Я думаю, що не знайдеться таких, які відповіли б негативно. Я, як маленька дівчинка, кожен раз, коли закінчую грати свою сцену, не йду в гримерку пити чай, а стою за лаштунками і дивлюся, як працює Володимир. Він дуже хороший актор і дуже хороший партнер.

Я граю сваху, яка намагається одружити героя Горянського. А він то хоче одружитися, то не хоче, то хоче, то не хоче. Сваха намагається, вибивається з сил... Для актора хороші партнери на сцені - це половина успіху. Мені з партнерами в цій виставі пощастило. Мені здається, що Гоголь у нашому виконанні зрозумілий, цікавий, доступний. І глядачеві буде, над чим посміятися.