STATUS QUO

Дендропарк, ведмежий притулок та дикі тарпани: де провести дозвілля на Львівщині

Осінь за містом яскравіша. Пропонуємо насолоджуватись сезонними туристичними магнітами поруч з дикими тваринами.

Управління туризму та курортів має для вас кілька варіантів: ведмежий притулок «Домажир», Яворівський природний парк - єдиний в Україні розплідник диких тарпанів, Shenkel у Рокитному познайомить з кіньми, козами та кабанами, Оброшинський дендропарк з милими оленями та ранчо у Лопушній, де можна прогулятись верхи на конях.

В першу чергу навідайтесь до ведмедів, бо за трохи вони будуть вкладатися спати.

Ведмедиця Квітка вже дрімає. Але крім неї, у ведмежому притулку «Домажир», ще два десятки клишоногих. Серед них і нові мешканці - Меланка та Лео. Ведмеді прибули до притулку із президентської резиденції «Синьогора», що на Франківщині. Дізнатись більше про їхню історію можна під час екскурсії у притулку. А ще буде нагода поспостерігати як відбувається сніданок у ведмедів та дізнатись, що вони їдять упродовж дня. Перед зимовою сплячкою раціон збільшується. Ведмеді вживають багато риби, щоб запастись жиром.

У рекреаційному центрі для порятунку бурих ведмедів, що розташований за 15 км від Львова, добре дбають про тварин. В умовах, максимально наближених до природних, ведмеді проходять процес реабілітації та відновлення. Притулок допомагає тваринам, рятуючи їх із притравлювальних станцій, пересувних зоопарків, цирків, готелів та ресторанів. Окрім того, це потужний осередок освіти та виховання екосвідомості. Для відвідувачів збудована відповідна інфраструктура з паркінгом для автомобілів та велосипедів. На території притулку діє кафе з відкритими терасами та сувенірна крамничка.

Адреса:
Яворівський р-н, с. Жорниська, вул. Ведмежий край, 1 , тел.:+38 (067) 509 30 58.

 

 

Унікальні тарпани

Недалеко від ведмежого притулку, у Яворівському національному природному парку можна зустріти нащадків диких тарпанів. Це вимерлі європейські волелюбні коні, невеликого зросту. Колись таких скакунів було багато. Вони заселяли степи та лісостепи. Але на початку XX століття їх знищили. За відновлення зниклого виду взялися польські науковці. Тому тепер тарпанів можна побачити не лише на сторінках Червоної книги. Зараз тварин утримують в урочищі Мочари на території туристично-відпочинкового осередку «Оселя Розточчя». Це єдиний в Україні розплідник диких тарпанів. У Яворівському природному парку їх зазвичай використовують задля атракцій. Тарпани вже не такі дикі, як раніше. До них можна наблизитись, зробити селфі, а взимку покататися на санях горбогір’ям Головного європейського вододілу.

Адреса:
Яворівський р-н, cмт. Івано-Франкове, вул. Зелена, 23 +38 (067) 802 08 55

 

Що таке Shenkel?

В оточенні колоритного Розточчя, а точніше у селі Рокитне, пропонує декілька видів дозвілля з кіньми садиба Shenkel. За словами господаря Ігоря, ця локація – по відстані майже Львів, але по природі та краєвидах – справжнє Прикарпаття.

Власник Shenkel з дитинства обожнює коней. Завжди мріяв їздити верхи. А кілька років тому перестав мріяти і купив коня. Сьогодні впевнено почуває себе верхи як зі сідлом, так і без сідла. Катається верхи кожного дня. І інших запрошує. Коні – це незвичні тварини. Спілкування з ними може змінити людину, оздоровити її як психічно, так і фізично.

Важливо засвоїти, що шенкель – це головний засіб управління конем. Шенкелем називають внутрішню частину ноги від коліна до щиколотки вершника, яка повернута до коня. Коли вершник правильно натискає шенкелями в боки коня, то спонукає тварину до виконання потрібних йому дій: початку руху, поворотів, зміни швидкості руху.

Адреса:
Яворівський р-н, с. Рокитне +38 (097) 519 43 08

 

Українське ранчо

У Перемишлянському районі, в селі Лопушна на ваш візит чекає ранчо «Скарбова гора». Тут мешкають коні, цап, кози, ослик Адя і компанійський песик Драко.
Осередок оточують зелені левади, ліс, трави та сінокоси. Гості "Скарбової гори" мають нагоду відпочити від міської метушні у гостьовому будинку, прогулятись пішки або верхи на конях під спів пташок, насолодитися фантастичним заходом сонця на терасі з горнятком трав’яного чаю. Для досвідчених вершників є нагода вирушити у кількаденні кінні походи теренами львівського Опілля. Усі пригоди лише за 25 км від культурної столиці.

Адреса:
Перемишлянський р-н, с. Лопушна +38 (067) 329 42 29

 

Яблука для Бембі

Ще ближчий варіант для побачення з тваринами розташований у селі Оброшине. У цій місцевості з 1730 року веде свою історію дендрологічний парк. Він має загальнодержавне значення. Його колекція нараховує близько 60 видів рослин. Поруч з парком є бароковий Палац архієпископів, який датується початком XVIII століття. Колись це була літня резиденція римо-католицьких єпископів Львова. Зараз у найліпшому стані перебуває лише одна сторона будівлі. Але давня архітектура вражає.
Окрім того на території є звіринець. Особливу увагу привертають «мімішні бембі». Плямистих оленів добре годують, але вони полюбляють гостинці. Будете їхати в гості, візьміть з собою кілька яблук. 

Адреса: Пустомитівський р-н, с. Оброшине.


Христина Дмитрик