STATUS QUO

Е-квиток у Львові: завершується монтаж обладнання на комунальному транспорті, далі - автобуси приватних перевізників

У Львові триває реалізація проекту впровадження електронного квитка (АСОП) для громадського транспорту міста. Зараз триває монтаж системи електронного квитка на комунальних транспортних засобах. На сьогодні вже встановлено обладнання на типових моделях трамваїв, автобусів АТП №1 і на завершенні монтаж обладнання на типових моделях тролейбусів, зокрема електробусі. А від завтра планують розпочинати монтувати системи в автобусах приватних перевізників.

 

Станом на сьогодні завершується монтаж обладнання систем АСОП у тролейбусному депо ЛКП «Львівелектротранс». За інформацією відділу автоматизованої системи оплати проїзду ЛКП «Львівавтодор», електробус Electron EcoBus Т19101 та тролейбус ЛуАЗ Т601.01 (Богдан) не були обладнані в порядку черги через ряд причин, які виникли у процесі тестового монтажу:

Підрядник (Mikroelektronika) виявив механічні перешкоди, які вимагали спеціальних інструментів та коригувань, які не були передбачені під час візиту до обстеження об'єкта у вересні 2020 року;
Потрібно було виготовити спеціальні механічні деталі та конструкції, щоб кабельна мережа була прихована та прокладена в поручнях для забезпечення захисту від вандалізму;
Повторне постачання спеціальних матеріалів та коригування, які потрібно було зробити на виробництві підрядників у Чеській Республіці.

Саме тому, тестовий монтаж у Electron EcoBus та ЛуАЗ був поставлений на «паузу», і проводиться цього тижня. Зараз спеціалісти із Чеської Республіки здійснюють одночасно монтаж системи АСОП в електробусі Electron EcoBus Т19101 та тролейбусі ЛуАЗ Т601.01 (Богдан).

«Зараз завершуються роботи з монтажу обладнання в тролейбусному депо. Вчора ми завершили роботи в АТП №1, а від завтра розпочинаємо монтаж обладнання в автобусах приватних перевізників, зокрема в ТзОВ «Успіх БМ». Після свят роботи продовжуватимуться.

Будемо намагатися випередити графік по монтажу, і в майбутньому, коли почнеться монтаж промислової партії, є шанси, що ми швидше проведемо інсталяційні роботи. Тобто це те, до чого ми прагнемо. Адже для нас важливо не просто монтаж обладнання на типових моделях, а й напрацювання технологічних карт, щоб зрозуміти всю специфіку певного транспортного засобу.

До прикладу, по моделях Електрону були нюанси з кріпленням копсолі водія і принтера. Тому доводилося продумувати вихід зі становища, щоб потім, під час монтажу промислової партії, з цим не стикатися», - розповів Роман Лев, керівник проекту АСОП, заступник директора ЛКП «Львівавтодор».

Нагадаємо, ЛКП «Львівавтодор» уклало з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) кредитний договір від 17.11.2016 року на проект «Впровадження АСОП у місті Львові» на загальну суму 10,0 млн. євро. Місцевий внесок у сумі 1,2 млн. євро.

12 березня 2020 року відбулося підписання договору з консорціумом Mikroelektronika & SoftServe – переможцем тендеру (стартом проекту, згідно з договором, вважається 15 травня 2020 року).

А 25 вересня здійснені технічні заміри у громадському транспорті представниками із Mikroelektronika для майбутнього встановлення необхідного обладнання. Також підписано design systems проекту в жовтні 2020р, і 19 жовтня розпочалась робота адміністраторів ЛКП «Львівавтодор» у ЦНАПах, які приймають документи та заяви від пільгової категорії населення.

Плани на цей рік по е-квитку це:

  • Запуск Центру обслуговування пасажирів.
  • Отримання перших пільгових транспортних карток Леокарт.
  • Тестовий монтаж системи АСОП на кожен тип транспортного засобу.
  • Тестування та прийняття програмного забезпечення.
  • Перший продаж електронних загальних та туристичних карт під час тестування оплати проїзду.
  • Встановлення системи АСОП на усі транспортні засоби - до кінця 2021р.
  • Здача в експлуатацію системи АСОП запланована на 13 січня 2022 р.