STATUS QUO

доцент, аграрный университет, ударил, полицейского

Співробітник львівського вишу побив поліцейського

Доцент кафедри сільськогосподарських машин Львівського національного аграрного університету, будучі напідпитку, побив патрульного поліцейського. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Це трапилося 17 травня 2013 року. Доцент ЛНАУ у кафе випив пива, після чого повертався додому у якості пасажира у автомобілі Skoda. На автодорозі Львів – Луцьк, між населеними пунктами с. Ременів - с. Жовтанці Кам'янка-Бузького району Львівської області близько 21:00 автомобіль виїхав на зустрічну смугу та зіткнувся з автівкою, в якої знаходився інспектор патрульної служби першої роти БПС при ЛМУ ГУМВС України у Львівській області, що повертався зі зміни у машині брата. Під час з'ясування відносин доцент вишу вдарив інспектора кілька разів (медики діагностували в нього струс головного мозку та синяки, які відносяться до легкого тілесного ушкодження з короткочасним розладом здоров'я).

Обвинувачений в судовому засіданні свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.345 КК України та цивільний позов, не визнав, наголошуючи, що нікого не бив, а поліцейський взагалі не перебував на той час при виконанні службових обовязків, бо вже повертався додому.

Проте суд критично оцінив покази обвинуваченого, оскільки свідки та документи показали інше. Враховуючи, що він є інвалід ІІІ групи, позитивно характеризується за місцем проживання та активно долучається до громадської діяльності, на обліку у психіатра і нарколога не перебуває, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався та сам потерпілий на суворому покаранні підсудного не наполягає, Радехівський районний суд Львівської області визнав винним доцента вишу у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.345 КК України, та призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк два роки. У той же час звільнив від відбування покарання з випробуванням на два роки. Також засуджений має компенсувати потерпілому моральну шкоду у розмірі 10 тис. грн. (поліцейський вимагав 100 тис. грн. за моральну шкоду та 26580 грн. – за майнову, але суд такі розміри не визнав).


Доцент кафедры сельскохозяйственных машин Львовского национального аграрного университета, будучи навеселе, избил патрульного полицейского. Об этом стало известно из Единого государственного реестра судебных решений.

Это случилось 17 мая 2013 года. Доцент ЛНАУ в кафе выпил пива, после чего возвращался домой в качестве пассажира в автомобиле Skoda. На автодороге Львов - Луцк, между населенными пунктами с. Ремней - с. Жовтанцы Каменка-Бугского района Львовской области около 21:00 машина выехала на встречную полосу и столкнулся с автомобилем, в которой находился инспектор патрульной службы первой роты БПС при ЛГУ ГУМВД Украины во Львовской области, возвращался со смены в машине брата. Во время выяснения отношений доцент вуза ударил инспектора несколько раз (медики диагностировали у последнего сотрясение головного мозга и синяки, которые относятся к легким телесным повреждениям с кратковременным расстройством здоровья).

Обвиняемый в судебном заседании свою вину в совершении преступления, предусмотренного ч.2 ст.345 УК Украины и гражданский иск, не признал, подчеркивая, что никого не бил, а полицейский вообще не находился в то время при исполнении служебных обязанностей, потому что уже возвращался домой .

Однако суд критически оценил показания обвиняемого, поскольку свидетели и документы показали другое. Учитывая, что он инвалид III группы, положительно характеризуется по месту жительства и активно участвует к общественной деятельности, на учете у психиатра и нарколога не состоит, ранее к уголовной ответственности не привлекался, и сам пострадавший на строгом наказании подсудимого не настаивает, Радеховский районный суд Львовской области  назначил обвиняемому наказание, предусмотренное ч.2 ст.345 УК Украины, в виде лишения свободы на два года. В то же время освободил от отбывания наказания с испытанием на два года. Также осужденный должен компенсировать потерпевшему моральный ущерб в размере 10 тыс. грн. (полицейский требовал 100 тыс. грн. за моральный ущерб и 26580 грн. – за имущественный, но суд такие размеры не признал).

Автор: Тетяна Костенко