STATUS QUO

соя, рапс, подсолнечник

На Львівщині стали вирощувати більше сої

У Мостиському районі стали більше вирощувати олійних культур через їх високу рентабельність. Про це повідомила начальник відділу організації виробництва, переробки та маркетингу сільськогосподарської продукції та інженерно–технічного забезпечення управління агропромислового розвитку Мостиської райдержадміністрації Ганна Чопко, інформує прес-служба райдержадміністрації.

Посадовець зауважила, що сільськогосподарські виробники району, зважаючи на високу рентабельність олійних культур збільшують їх посівні площі. За оперативними даними управління АПР райдержадміністрації, у цьому році до збирання є 9576 га олійних технічних культур, і посівні площі зросли на 1834 га.

"Соняшник, ріпак і сою чи не з кожним роком стає вигідніше вирощувати ніж, скажімо пшеницю чи інші зернові, – зазначила Ганна Чопко. - Ціни на насіння олійних у сезоні 2016-17 рр. були у 2,5-3 рази вищими ніж ціни на зерно".

Порівняно з літнім періодом минулого року соя здорожчала на 8%, ріпак – на 15%, соняшник також утримує стабільну високу позицію. Його прибутковість, за даними центру стратегічних досліджень агропромислового комплексу становить в межах 61,9%, сої – 51,8%, ріпаку – 45%.

"У порівнянні з 2016 роком зросли площі вирощування сої на 811 гектарів і озимого ріпаку на 2171 га. Менше є до збирання соняшника – 3133 га проти минулорічних 4252 га (на 1119 га)", - додала очільник відділу.

Якщо ціни на зерно належно не зростатимуть, то традиційні пшеницю, ячмінь та інші на полях сільгосппідприємств і агрофірм, замінять ті сільськогосподарські культури, які вирощувати буде вигідніше і які будуть рентабельнішими.


В Мостисском районе стали больше выращивать масличных культур из-за их высокой рентабельности. Об этом сообщила начальник отдела организации производства, переработки и маркетинга сельскохозяйственной продукции и инженерно-технического обеспечения управления агропромышленного развития Мостисской райгосадминистрации Анна Чопко, сообщает пресс-служба райгосадминистрации.

Чиновник отметила, что сельскохозяйственные производители района, учитывая высокую рентабельность масличных культур, увеличивают их посевные площади. По оперативным данным управления АПР райгосадминистрации, в этом году уборке подлежат 9576 га масличных технических культур, посевные площади выросли на 1834 га.

"Подсолнух, рапс и сою с каждым годом становится выгоднее выращивать, чем, скажем, пшеницу или другие зерновые, - отметила Анна Чопко. - Цены на семена масличных в сезоне 2016-17 гг. были в 2,5-3 раза выше, чем цены на зерно".

По сравнению с летним периодом прошлого года соя подорожала на 8%, рапс - на 15%, подсолнечник также удерживает стабильную высокую позицию. Его доходность, по данным центра стратегических исследований агропромышленного комплекса, составляет в пределах 61,9%, сои - 51,8%, рапса - 45%.

"По сравнению с 2016 годом выросли площади выращивания сои на 811 гектаров и озимого рапса на 2171 га. Меньше предполагается собрать подсолнечник – с 3133 га против прошлогодних 4252 га (на 1119 га)", - добавила глава отдела.

Если цены на зерно должным образом не будут расти, то традиционные пшеницу, ячмень и другие зернове на полях сельхозпредприятий и агрофирм заменят те сельскохозяйственные культуры, выращивать которые будет выгоднее и которые будут рентабельными.

Автор: Тетяна Костенко