стройка, гетто, судПостановою Львівського апеляційного господарського суду визнано недійсною ухвалу 16-ої сесії 4-го скликання Львівської міської ради № 2570 від 29 вересня 2005 року "Про продаж земельних ділянок у Львові шляхом аукціону". Про це повідомляє "Форпост". 

Також визнано недійсними результати аукціону, що відбувся 1 квітня 2008 року та договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,2030га, що знаходиться за адресою пр. Чорновола, 45-Б, укладений між Львівською міською радою та ЗАТ "Агропромбуд", (правонаступник - Товариство з обмеженою відповідальністю "АПБ- ЦЕГЛА").

Восени 2016 року на спірній земельній ділянці розпочались земляні роботи з метою підготовки до будівництва. Це стало підставою для з’ясування обставин, за яких земельна ділянка передана для будівництва, у суді.

Як виявилось, власником земельної ділянки є Копитко Б.Й., а забудовником ТзОВ "Горизонт-Захід 1" (LIMITED LIABILITY COMPANY HORIZONT-WEST 1(HORIZONT-WEST 1 LLC)).

В процесі розгляду справи також було з’ясовано, що земельну ділянку продано Львівською міською радою на підставі ухвали № 2022 від 11січня 2005 року. Проте, як виявилось, така ухвала на сесії міської ради не приймалась, що підтвердилось звукозаписом пленарного засідання сесії міської ради та протоколом. Звідки взялась ухвала № 2022 досі не відомо.

Рішенням господарського суду Львівської області від 13 грудня 2017 року у цій справі відмовлено в задоволенні позову, суд не вважав за потрібне звернути увагу на відсутність рішення Львівської міської ради, як і на існування місця історичного значення, об’єкту культурної спадщини "Місця злочинів нациського і комуністичного терору", повністю нівелюючи гарантії, надані статтею 54 Конституції України на збереження об’єктів, що становлять культурну цінність.

22 березня 2018 року Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії Якімець Г.Г., Бонк Т.Б., Матущак О.І. скасував рішення суду першої інстанції та постановив нове, яким позов задовольнив.

Довідка SQ. З початком ІІ світової війни на цій території німецькою владою було створене одне з найбільших у Східній Європі гетто для євреїв, поступалось лише Варшавському та Лодзькому. Загалом, за весь окупаційний період у львівському ґетто утримувалось бл. 138 700 євреїв. Його територія була обгороджена парканом і колючим дротом і, таким чином, ізольована від міста. А, в 1944 році – з впровадженням комуністичного тоталітарного режиму, на вимогу "СМЕРШ", була збудована за зразком таборів ГУЛАГу Львівська пересильна в’язниця № 25.


Постановлением Львовского апелляционного хозяйственного суда признано недействительным решение шестнадцатой сессии 4-го созыва Львовского городского совета № 2570 от 29 сентября 2005 года "О продаже земельных участков во Львове путем аукциона". Об этом сообщает "Форпост".

Также признаны недействительными результаты аукциона, состоявшегося 1 апреля 2008 года и договор купли-продажи земельного участка площадью 0,2030 га, что находится по адресу пр. Черновола, 45-Б, заключенный между Львовским городским советом и ЗАО "Агропромстрой", (правопреемник - Общество с ограниченной ответственностью "АПБ- КИРПИЧ»).

Осенью 2016 года на спорном земельном участке начались земляные работы с целью подготовки к строительству. Это стало основанием для выяснения обстоятельств, при которых земельный участок передан для строительства, в суде.

Как оказалось, владельцем земельного участка является Копитко Б.И., а застройщиком ООО "Горизонт-Запад 1" (LIMITED LIABILITY COMPANY HORIZONT-WEST 1 (HORIZONT-WEST 1 LLC)). В процессе рассмотрения дела также было установлено, что земельный участок продан Львовским городским советом на основании постановления № 2022 от 11 января 2005 года. Однако, как оказалось, такое решение на сессии городского совета не принималось, что подтвердилось звукозаписью пленарного заседания сессии городского совета и протоколом. Откуда взялась постановление № 2022 до сих пор не известно.

Решением хозяйственного суда Львовской области от 13 декабря 2017 года в этом деле отказано в удовлетворении иска, суд не счел нужным обратить внимание на отсутствие решения Львовского городского совета, как и на существование места исторического значения, объекта культурного наследия "Места преступлений нацистского и коммунистического террора", полностью нивелируя гарантии, предоставленные статьей 54 Конституции Украины на сохранение объектов, представляющих культурную ценность.

22 марта 2018 года Львовский апелляционный хозяйственный суд в составе Якимец Г.Г., Бонк Т.Б., Матущак А.И. отменил решение суда первой инстанции и постановил новое, которым иск удовлетворил.

Справка SQ. С началом Второй мировой войны на этой территории немецкими властями было создано одно из крупнейших в Восточной Европе гетто для евреев, которое уступало только Варшавскому и Лодзинскому. В целом, за весь оккупационный период в львовском гетто содержалось около 138700 евреев. Его территория была огорожена забором и колючей проволокой и, таким образом была изолирована от города. А в 1944 году - с использованием коммунистического тоталитарного режима, по требованию "СМЕРШ", была построена по образцу лагерей ГУЛАГа Львовская пересыльная тюрьма № 25.