STATUS QUO

Ліжкова мережа медзакладів області забезпечена киснем на 90%

За попередню добу в області провели 881 дослідження на коронавірус, з них - 167 позитивних. Методом ІФА протестували ще близько тисячі пацієнтів. Про це під час брифінгу сьогодні, 26 січня, повідомив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

За його словами, загалом завантаженість ліжкової мережі на території Львівської області складає 31,7%. Киснем забезпечено 90% усієї ліжкової мережі.

Найбільш завантаженими у районах є Стрийська міська лікарня та Новояворівська районна лікарня –  у них по 65 пацієнтів із коронавірусом.

«Ситуація залишається досить напруженою. Попри те, що ми зараз не констатуємо різкого зростання захворюваності, через закінчення локдауну, прогнозуємо збільшення рівня захворюваності. Діти повернулись у школи,  кількість контактів між людьми зростає. І ризик того, що кількість пацієнтів, які потребуватимуть стаціонарної допомоги, також збільшиться. Система охорони здоров’я області, зокрема стаціонари готові до можливого збільшення кількості хворих», - зазначає Орест Чемерис.

Директор департаменту наголошує, що профілактика коронавірусу – це дотримання норм карантину:

«Це правила, які залежать від кожного з нас: дотримуватись соціальної дистанції, менше контактів із людьми, використання масок, гігієна рук».

Зазначимо, на сьогодні в реанімації перебувають 125 пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ - 26. В стаціонарах лікують 1250 хворих.

За увесь час коронавірус підтвердили у 69570 осіб. Від COVID-19 померло 2043 людини. Одужало від коронавірусу 58110 осіб.