STATUS QUO

Вже завтра у Львові стартує Lviv Media Forum

Завтра, 26 серпня, у Львові розпочнеться триденний VIII Lviv Media Forum 2021. Це головна медійна подія Центрально-Східної Європи, яка цього року збере близько 1000 журналістів, медіаекспертів та діджитал-фахівців з усього світу.

Як повідомляють організатори, цьогоріч за підтримки Українського культурного фонду переглянути перший день можна буде онлайн. Він буде транслюватися наживо на YouTube-каналі та Facebook-сторінці LMF. У програмі виступи відразу кількох топ-спікерів:

15:40 год: журналістка, телеведуча та лауреатка Премії імені Георгія Ґонґадзе 2021 Мирослава Барчук розповість про поразки та перемоги українських медіа.

16:10 год: письменник та колишній політв’язень Станіслав Асєєв спробує осмислити, якою є ціна правди з точки зору власного досвіду у полоні.

16:40 год: медійник, радник білоруської опозиціонерки Світлани Тіхановської Франак Вячорка розкаже, як працюють білоруські медіа в умовах протестів і репресій.

17:10 год: завершить перший день італійська журналістка та письменниця Франческа Боррі. Вона поділиться своїм репортерським досвідом роботи в епіцентрі пандемії в Італії – для неї це було «гірше, ніж війна».

У наступні дні також виступлять репортерка, головна редакторка онлайн-журналу Reporters, співзасновниця The Ukrainians Марічка Паплаускайте; один із найвпливовіших блогерів Польщі, засновник Outriders Якуб Гурніцькі; журналіст, правозахисник, заступник генерального директора Українського інституту та співзасновник ініціативи «Крим SOS» Алім Алієв; Корін Оснос з New York Magazine; Вільям Девіс з New York Times; режисерка, незалежна журналістка та номінантка на «Еммі» Дженіфер Крендалл. Програма форуму опублікована на сайті.

Фокусна тема LMF 2021 – Real journalism matters [stiil] – справжня журналістика має значення [досі]. «Якісні медіа — це середовища, в яких діє демократія і свобода і які водночас її захищають і відтворюють. Вони гуртують агентів конструктивних змін, підсилюють їхній голос, кристалізують позиції», – кажуть організатори.

Львівський медіафорум – це екосистема людей, організацій та проектів, яка розробляє комплексні рішення для медіа та популяризує найкращі світові медіапрактики в Україні. Форум працює над тим, щоб українські ЗМІ стали «здоровими» – глобальними, професійними, етичними та спроможними.