STATUS QUO

орхидея, скрученик приятный

На Львівщині може зникнути найбільш рідкісна орхідея в Європі

На Львівщині під загрозою зникнення найбільш рідкісний вид орхідеї Європи -  скрученик приємний (Spiranthes amoena). Про це повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

В Україні відоме лише одне місце зростання цього виду – в Бродівському районі на торфовій луці орієнтовною площею 10 га. В 1984 році рішенням виконкому Львівської обласної ради від 09.10.84 р. № 495 територія взята під охорону держави. Наразі цей вид орхідеї перебуває під загрозою зникнення через осушення території внаслідок меліоративних робіт, випалу торфу, невчасне косіння, випасання худоби. У 1990-х роках чисельність рослин у популяції сягала 1500 особин. У 2012 році було нараховано менше сотні квітуючих рослин, а у 2016-му – жодної квітучої особини.

Про це йшла мова на науково-практичному семінарі "Проблема збереження єдиного в Україні зростання Скрученика приємного (Spiranthes amoena) – найбільш рідкісної орхідеї Європи", який відбувся на 20 липня у м. Броди. Екологи зазначають, що рослина потребує негайних заходів для збереження виду у флорі Європи та України.


На Львовщине под угрозой исчезновения наиболее редкий вид орхидеи Европы - скрученик приятный (Spiranthes amoena). Об этом сообщает Департамент экологии и природных ресурсов Львовской облгосадминистрации.

В Украине известно лишь одно место произростания этого вида - в Бродовском районе торфяного луга ориентировочной площадью 10 га. В 1984 году решением исполкома Львовского областного совета от 09.10.84 г. № 495 территория взята под охрану государства. Сейчас этот вид орхидеи находится под угрозой исчезновения из-за осушения территории в результате мелиоративных работ, выжигания торфа, несвоевременного кошения, выпаса скота. В 1990-х годах численность растений в популяции достигала 1500 особей. В 2012 году было насчитано менее сотни цветущих растений, а в 2016-м - ни одной цветущей особи.

Об этом шла речь на научно-практическом семинаре "Проблема сохранения единственного в Украине растения Скрученика приятного (Spiranthes amoena) - наиболее редкой орхидеи Европы", который состоялся на 20 июля в г. Броды. Экологи отмечают, что растение требует неотложных мер для сохранения вида во флоре Европы и Украины.

Автор: Тетяна Костенко