STATUS QUO

На Львівщині зацвіла рідкісна орхідея (фото)

Днями в ботанічному заказнику "Кемпа", що в західній околиці міста Броди, неподалік села Лагодів, розквітла унікальна дика орхідея – скрученик приємний. Про це повідомляє leopolis.news

Під час обстеження заповідної території працівникам Національного природного парку "Північне Поділля" вдалося поміж високих трав віднайти декілька екземплярів цієї рідкісної рослини.

Як зазначила провідна наукова співробітниця відділу науки природоохоронної установи Галина Паньковська, урочище Кемпа на Бродівщині вважають єдиним місцем зростання скрученика приємного в Європі.

"Зазвичай скрученик приємний зростає на торфових болотах, сирих приозерних та прирічкових низькотравних луках. Загрозою для зникнення цієї тендітної рослини є осушення місць зростання", – розповіла науковиця.

Довідка. Скрученик приємний (лат. Spiranthes amoena) – багаторічна трав'яна рослина родини зозулинцевих або орхідних. Занесений до Червоної книги України зі статусом "Зникаючий". Місце поширення скрученика приємного (лат. Spiranthes amoena) на Бродівщині відірвано від основного ареалу його зростання майже на 2000 км, адже ця унікальна рослина поширена здебільшого на Далекому Сході, зокрема в Монголії, Японії, Китаї, на Корейському півострові.

Фото Михайла Шишка.


На днях в ботаническом заказнике "Кемпа", что в западной окраине города Броды, возле села Лагодов, расцвела уникальная дикая орхидея - скрученик приятный. Об этом сообщает leopolis.news

При обследовании заповедной территории работникам Национального природного парка "Северное Подолье" удалось в высокой траве найти несколько экземпляров этого редкого растения.

Как отметила ведущая научная сотрудница отдела науки природоохранного учреждения Галина Паньковская, урочище Кемпа на Бродовщине считают единственным местом произрастания скрученика приятного в Европе.

"Обычно скрученик приятный растет на торфяных болотах, сырых приозерных и приречных низкотравных лугах. Угрозой для исчезновения этого хрупкого растения является осушение мест роста", - рассказала науковиця.

Справка. Скрученик приятный (лат. Spiranthes amoena) - многолетнее травянистое растение семейства зозулинцевих или орхидных. Занесен в Красную книгу Украины со статусом "Исчезающий". Место распространения скрученика приятного (лат. Spiranthes amoena) на Бродовщине оторвано от основного ареала его произростания почти на 2000 км, ведь это уникальная растение распространено в основном на Дальнем Востоке, в частности в Монголии, Японии, Китае, на Корейском полуострове.