мусор, вывоз, комиссия ЧСДержкомісія з ТЕБ та НС затвердила план заходів щодо поводження з ТПВ у Львові. Про це повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації.

В ЛОДА зазначають, що доручення міжвідомчого оперативного штабу державної комісії з питань ТЕБ та НС є обов’язковими для виконання.

План заходів відповідно до протоколу:

  1. Львівській обласній державній адміністрації, іншим місцевим органам виконавчої влади, спільно з Львівській міськрадою невідкладно забезпечити оперативну координацію заходів щодо вивезення твердих побутових відходів з міста Львова.
  2. До 23 червня 2017 року провести розрахунки можливостей наявних полігонів області щодо прийому накопичених об’ємів ТПВ з м. Львова та розподілити об’єми для вивезення ТПВ у розрізі кожного полігону та перевізника;
  3. До 23 червня 2017 року розробити та надати для виконання Львівській міській раді графік вивезення ТПВ з м. Львова, накопичених на 463 перевантажених контейнерних майданчиках.
  4. До 5 липня 2017 року забезпечити виконання заходів з вивезення ТПВ з м. Львова
  5. Львівській міській раді рекомендувати у зв’язку з довготривалою бездіяльністю розглянути питання щодо делегування функцій з організації і забезпечення утилізації сміття до Львівської ОДА. Це рішення повинна прийняти міська рада.
  6. Рекомендувати Львівській міській раді забезпечити невідкладне підписання відповідних договорів і фінансування на вивезення ТПВ з переповнених контейнерних майданчиків м. Львова.
  7. Рекомендувати Львівській міській раді прийняти активну участь в сходах громад та участі в міських сесіях щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед учасників Меморандуму.
  8. Рекомендувати органам місцевого самоврядування (учасникам меморандуму), на території яких розташовані полігони/звалища ТПВ, забезпечити прийом та захоронення твердих побутових відходів, які утворились у м. Львові.
  9. Львівській обласній адміністрації підготувати звернення до Кабінету Міністрів України з проханням про виділення підтримки соціально-економічного розвитку тих міст Львівської області, що безпосередньо приймають участь у Меморандумі.
  10. Розглянути питання щодо виділення в межах області земельної ділянки для розміщення тимчасового полігону ТПВ.
  11. "Сьогодні у розпорядженні Львівської міської ради ТЕЦ-2 і 124 га землі, які можуть бути також розглянуті як тимчасові полігони та в подальшому стати майданчиком для створення сміттєспалювального заводу відповідно до проекту, що напрацьовується з міжнародними фінансовими організаціями", – зазначив Геннадій Зубко.
  12. Львівській міській раді підготувати та подати комплект документів для будівництва тимчасового полігону з розміщення ТПВ на території ТЕЦ-2 м. Львова.
  13. Львівській міській раді надати до Генеральної прокуратури України конкретні факти перешкоджання законному вивезенню з м. Львова ТПВ на полігони у межах Львівської області або на полігони на території інших областей відповідно до укладених угод (договорів).
  14. Обласній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій проводити не рідше двох разів на тиждень засідання зазначеної комісії з питань організації (в межах області) роботи із вивозу твердих побутових відходів з м. Львова.
  15. ДНС, Мінрегіон, Національна поліція забезпечити проведення моніторингу та щоденне інформування КМУ з виконання заходів щодо забезпечення вивезення ТПВ.
  16. МОЗ забезпечити щоденний моніторинг ситуації щодо санітарно-епідеміологічної ситуації у м.Львові та інформування КМУ. Також доповідати з точки зору заходів, які мають бути виконанні для запобігання поширення інфекційних захворювань.
  17. ДСНС, Нацполіція, Львівська ОДА повинна забезпечити сприяття для вивезення ТПВ.
  18. Нацполіції забезпечити безпеку руху. Кількість рейсів і вантажу, який потрібно перевозити, необхідна допомога для правильної організації роботи. Також необхідні додаткові заходи для забезпечення безпеки при організації цієї роботи.

Госкомиссия по ТЭБ и ЧС утвердила план мероприятий по обращению с ТБО во Львове. Об этом сообщает пресс-служба Львовской облгосадминистрации.

В ЛОГА отмечают, что поручение межведомственного оперативного штаба государственной комиссии по вопросам ТЭБ и ЧС являются обязательными для исполнения.

План мероприятий в соответствии с протоколом:

  1. Областной государственной администрации, другим местным органам исполнительной власти совместно с Львовским горсоветом безотлагательно обеспечить оперативную координацию мероприятий по вывозу твердых бытовых отходов из города Львова.
  2. До 23 июня 2017 года провести расчеты возможностей имеющихся полигонов области по приему накопленных объемов ТБО из Львова и распределить объемы для вывоза ТБО в разрезе каждого полигона и перевозчика;
  3. До 23 июня 2017 года разработать и предоставить для выполнения Львовскому городскому совету график вывоза ТБО из Львова, накопленных на 463 перегруженных контейнерных площадках.
  4. До 5 июля 2017 года обеспечить выполнение мероприятий по вывозу ТБО из г. Львова
  5. Львовскому городскому совету рекомендовать в связи с длительной бездеятельностью рассмотреть вопрос о делегировании функций по организации и обеспечению утилизации мусора Львовской ОГА. Это решение должен принять городской совет.
  6. Рекомендовать Львовскому городскому совету обеспечить безотлагательное подписание соответствующих договоров и финансирования на вывоз ТБО с переполненных контейнерных площадок Львова.
  7. Рекомендовать Львовскому городскому совету принять активное участие в сборах общин и участия в городских сессиях по проведению информационно-разъяснительной работы среди участников Меморандума.
  8. Рекомендовать органам местного самоуправления (участникам меморандума), на территории которых расположены полигоны/свалки ТБО, обеспечить прием и захоронение ТПВ, которые образовались во Львове.
  9. Львовской областной администрации подготовить обращение в Кабинет Министров Украины с просьбой о поддержке социально-экономического развития городов Львовской области, непосредственно участвующих в Меморандуме.
  10. Рассмотреть вопрос о выделении в пределах области земельного участка для размещения временного полигона ТБО.
  11. "Сегодня в распоряжении Львовского городского совета ТЭЦ-2 и 124 га земли, которые могут быть также рассмотрены как временные полигоны и в дальнейшем стать площадкой для создания мусоросжигательного завода в соответствии с проектом, который нарабатывается совместно с международными финансовыми организациями", - отметил Геннадий Зубко.
  12. Львовскому городскому совету подготовить и подать комплект документов для строительства временного полигона по размещению ТБО на территории ТЭЦ-2 Львова.
  13. Львовскому городскому совету предоставить Генеральной прокуратуры Украины конкретные факты препятствования законному вывозу из г. Львова ТБО на полигоны в пределах Львовской области или на полигоны на территории других областей в соответствии с заключенными соглашениями (договорами).
  14. Областной комиссии по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций проводить не реже двух раз в неделю заседание указанной комиссии по вопросам организации (в пределах области) работы по ТБО из Львова.
  15. ГЧС, Минрегиону, Национальной полиции обеспечить проведение мониторинга и ежедневное информирование КМУ о выполнении мероприятий по обеспечению вывоза ТБО.
  16. МОЗ обеспечить ежедневный мониторинг санитарно-эпидемиологической ситуации в г. Львове и информирование КМУ. Также докладывать о мероприятиях, которые должны быть выполнены для предотвращения распространения инфекционных заболеваний.
  17. ГСЧС, Нацполиция, Львовская ОГА должны обеспечить содействие вывозу ТБО.
  18. Нацполиции должна обеспечить безопасность движения, количество рейсов и груза, который нужно перевозить, необходимую помощь для правильной организации работы.