STATUS QUO

В селі на Львівщині, що перейшло до Помісної ПЦУ, змінили священника

Громаді села Шандровець Турківського району представлено нового настоятеля храму. Попередній священнослужитель відмовився переходити до нової церкви. Про це повідомляє прес-служба Турківської РДА.

Нагадаємо, громада церкви УПЦ (МП) у селі Шандровець Турківського району у неділю, 13 січня, прийняла рішення про перехід до помісної Православної церкви України. Проте настоятель храму відмовився переходити та поскаржився до УПЦ МП.

У Шандровці живе 1200 людей. Церква св. Архистратига Михаїла – одна в селі. Майже вся громада підтримала перехід, окрім кількох сімей. Як зазначають у райдержадміністрації, парафіяльна громада с. Шандровець просила настоятеля храму, отця Уруського Іллю, перейти разом з ними до новоствореної канонічної помісної Української православної церкви. Проте настоятель храму відмовився та не віддав ключі від церкви та парафіяльного будинку. Це збурило церковну громаду, бо як церква, так і парафіяльний будинок – це їхня власність. Вони зламали замки в парафіяльному будинку та відкрили замки в церкві.

17 січня, в присутності Владики Самбірсько-Дрогобицької єпархії Якова та новопризначеного настоятеля храму отця Ігоря в церкві св. Архистратига Михаїла села Шандровець було проведено подячний молебень та представлено громаді нового настоятеля храму. Опісля от. Ігор спільно з церковним комітетом провели інвентаризацію в храмі.


Общине села Шандровец Турковского района представлен новый настоятель храма. Предыдущий священнослужитель отказался переходить в новую церковь. Об этом сообщает пресс-служба Туркивской РГА.

Напомним, община церкви УПЦ (МП) в селе Шандровец Турковского района в воскресенье, 13 января, приняла решение о переходе к поместной Православной церкви Украины. Однако настоятель храма отказался переходить и пожаловался в УПЦ МП.

В Шандровке живет 1200 человек. Церковь Св. Архистратига Михаила - одна в деревне. Почти вся община поддержала переход, кроме нескольких семей. Как отмечают в райгосадминистрации, приходская община с. Шандровець просила настоятеля храма, отца Уруского Илью, перейти вместе с ними во вновь канонической поместной Украинской православной церкви. Однако настоятель храма отказался и не отдал ключи от церкви и приходского дома. Это возмутило церковную общину, так как церковь, так и приходской дом - это их собственность. Они взломали замки в приходском доме и открыли замки в церкви.

17 января, в присутствии Владыки Самборско-Дрогобычской епархии Иакова и нового настоятеля храма отца Игоря в церкви св. Архистратига Михаила села Шандровец был проведен благодарственный молебен и представлен обществу новый настоятель храма. После отец Игорь совместно с церковным комитетом провели инвентаризацию в храме.