STATUS QUO

ректор, вуз, взятка

Львівський ректор попався на хабарі (фото)

На Львівщині керівник ВНЗ вимагав 200 доларів за вступ. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області.

На Львівщині правоохоронці викрили у хабарництві директора вищого навчального закладу. Як встановили працівники Управління захисту економіки у Львівській області, за процесуального керівництва обласної прокуратури, під час вступної кампанії керівник вишу вимагав у абітурієнта кошти за вступ до навчального закладу. За двісті доларів США посадовець обіцяв абітурієнту посприяти у прийомі документів та у зарахуванні його на навчання у вказаний навчальний заклад за спеціальністю, пов’язаною із комп’ютерним програмуванням.

Правоохоронці викрили посадовця під час отримання коштів. У подальшому оперативники виявили у робочому кабінеті директора та вилучили грошові готівкові кошти в сумі шістсот доларів США, походження яких з’ясовується.

Працівники слідчого управління відкрили за цим фактом кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище) КК України. Санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією. Проводиться досудове розслідування.


На Львовщине руководитель вуза требовал 200 долларов за вступление. Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Львовской области.

На Львовщине правоохранители разоблачили во взяточничестве директора высшего учебного заведения. Как установили сотрудники Управления защиты экономики во Львовской области, по процессуального руководства областной прокуратуры, во время вступительной кампании руководитель вуза требовал у абитуриента средства за вступление в учебное заведение. За двести долларов США чиновник обещал абитуриенту оказать содействие в приеме документов и в зачислении его на учебу в учебное заведение по специальности, связанной с компьютерным программированием.

Правоохранители разоблачили чиновника при получении средств. В дальнейшем оперативники обнаружили в рабочем кабинете директора и изъяли денежные наличные средства в сумме шестьсот долларов США, происхождение которых выясняется.

Работники следственного управления открыли по данному факту уголовное производство по признакам уголовного преступления, предусмотренного ч.3 ст.368 (принятие предложения, обещания или получения неправомерной выгоды должностным лицом, занимающим ответственное положение) УК Украины. Санкцией статьи предусмотрено наказание в виде лишения свободы на срок от пяти до десяти лет с лишением права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью на срок до трех лет с конфискацией имущества и со специальной конфискацией. Проводится досудебное расследование.

Автор: Тетяна Костенко