STATUS QUO

врач-анестезиолог, Сколевская больница, суд

На Львівщині лікар піде під суд за смерть пацієнта

За неналежне виконання своїх професійних обов’язків судитимуть лікаря-анестезіолога одного з медичних закладів Львівської обласної ради. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Слідчим Сколівського відділення поліції завершено досудове розслідування та скеровано до суду кримінальне провадження відносно лікаря-анестезіолога одного з медичних закладів Львівської обласної ради за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для хворого).

Останній був викликаний в липні 2016 року до Комунального закладу Сколівської районної ради "Сколівська центральна районна лікарня" для надання консультації з приводу подальшої тактики ведення лікування стаціонарного хворого. Лікар провів пункцію правої плевральної порожнини у хворого, що призвела до внутрішньої кровотечі та пошкодження печінки. В подальшому, внаслідок зазначених маніпуляцій, наступила смерть пацієнта.

За вчинений злочин працівнику медичного закладу загрожує покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади у медичних закладах строком до 5 років або позбавлення волі на строк до 2 років.


За ненадлежащее исполнение своих профессиональных обязанностей будут судить врача-анестезиолога одного из медицинских учреждений Львовского областного совета. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Львовской области.

Следственным Сколевского отделения полиции завершено досудебное расследование и направлено в суд уголовное производство в отношении врача-анестезиолога одного из медицинских учреждений Львовского областного совета по подозрению в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 140 УК Украины (ненадлежащее исполнение медицинским работником своих профессиональных обязанностей вследствие недобросовестного к ним отношения, повлекшее тяжкие последствия для больного).

Последний был вызван в июле 2016 года в Коммунальное заведение Сколевского районного совета "Сколевская центральная районная больница" для предоставления консультации по поводу дальнейшей тактики ведения лечения стационарного больного. Врач провел пункцию правой плевральной полости у больного, что привело к внутреннему кровотечению и повреждению печени. В дальнейшем, в результате указанных манипуляций, наступила смерть пациента.

За совершенное преступление работнику медицинского учреждения грозит наказание в виде лишения права занимать должности в медицинских учреждениях сроком до 5 лет или лишение свободы на срок до 2 лет.

Автор: Тетяна Костенко