STATUS QUO

На Львівщині відкрили меморіальну дошку першому космонавту України

15 травня, на будівлі навчального корпусу Національного лісотехнічного університету України, відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки Герою України, першому космонавту України Леоніду Каденюку. Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Автором меморіальної дошки є народний художник України Ярослав Скакун.

Довідка SQ. Леонід Каденюк народився 1951 року у Чернівецькій області в родині сільських вчителів. 1976 року потрапив у загін космонавтів в групу космічної системи "Буран". Леонід Каденюк став одним з дев'яти щасливчиків. Їх обрали з кількох тисяч після 2-х місяців жорстких випробувань. Через рік закінчив Центр підготовки льотчиків-випробувачів. Отримав диплом і кваліфікацію "льотчик-випробувач". З 1979 року – кваліфікацію "космонавт-випробувач".

З кінця 1970-х до 1990-х років проходив інженерну та льотну підготовку за програмою "Буран" як командир, космонавт-випробувач та льотчик-випробувач. Проходив підготовку як командир транспортного корабля "Союз-ТМ". Мав підготовку з проведення наукових експериментів на борту космічних літальних апаратів у галузі біології, медицини, метрології, екології, астрономії тощо. Вивчав радянські та американські космічні кораблі. Літав більш ніж на 50 типах та модифікаціях літаків.

З 1995 року Леоніда Каденюка відібрали в групу космонавтів Національного космічного агентства України. У цьому ж році він прийняв українське громадянство.

Полетів у космос в 1997 році на кораблі "Колумбія". В польоті брав участь міжнародний екіпаж. Для цього українець пройшов підготовку до космічного польоту в NASA. На кораблі Каденюк виконував біологічні експерименти та вивчав вплив невагомості на рослини. Під час польоту Леоніда Каденюка вперше у космосі побували тризуб, жовто-блакитний прапор та пролунав гімн Незалежної України.

У 2006 році Каденюк став членом комісії з питань космічної діяльності. Був радником прем'єр-міністра України з питань авіації і космонавтики. Каденюк - генерал-майор Збройних сил України.

Помер Леонід Каденюк 31 січня 2018 року у віці 67 років. Поховали його на Байковому кладовищі в Києві.


15 мая, на здании учебного корпуса Национального лесотехнического университета Украины, состоялось торжественное открытие мемориальной доски Герою Украины, первому космонавту Украины Леониду Каденюку. Об этом сообщает пресс-служба Львовской ОГА.

Автор мемориальной доски - народный художник Украины Ярослав Скакун.

Справка SQ. Леонид Каденюк родился в 1951 году в Черновицкой области в семье сельских учителей. 1976 попал в отряд космонавтов в группу космической системы "Буран". Леонид Каденюк стал одним из девяти счастливчиков. Их выбрали из нескольких тысяч после 2-х месяцев жестких испытаний. Через год закончил Центр подготовки летчиков-испытателей. С конца 1970-х до 1990-х годов проходил инженерную и летную подготовку по программе "Буран" в качестве командира, космонавта-испытателя и летчика-испытателя. Проходил подготовку в качестве командира транспортного корабля "Союз-ТМ". Имел подготовку по проведению научных экспериментов на борту космических летательных аппаратов в области биологии, медицины, метрологии, экологии, астрономии и тому подобное. Изучал советские и американские космические корабли. Летал более чем на 50 типах и модификациях самолетов.

С 1995 года Леонида Каденюка отобрали у группу космонавтов Национального космического агентства Украины. В этом же году он принял украинское гражданство.

Полетел в космос в 1997 году на корабле "Колумбия". В полете принимал участие международный экипаж. Для этого украинец прошел подготовку к космическому полету в NASA. На корабле Каденюк выполнял биологические эксперименты и изучал влияние невесомости на растения. Во время полета Леонида Каденюка впервые в космосе побывали трезубец, желто-голубой флаг и прозвучал гимн независимой Украины.

В 2006 году Каденюк стал членом комиссии по вопросам космической деятельности. Был советником премьер-министра Украины по вопросам авиации и космонавтики. Каденюк - генерал-майор Вооруженных сил Украины.

Умер Леонид Каденюк 31 января 2018 в возрасте 67 лет. Похоронили его на Байковом кладбище в Киеве.