STATUS QUO

На площі Музейній стартував "Фестиваль писанок"

У Львові на площі Музейній стартував дев’ятий "Фестиваль писанок". Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

У Львові 19 квітня розпочався дев’ятий "Фестиваль писанок". Уперше він стартував у 2011 році. Уже традиційною стала локація — площа Музейна. Фестиваль відбувається за підтримки Львівської міської ради і триватиме до 5 травня.

Наразі в "Галереї писанок" на площі Музейній представили близько 50 писанок, більшість із яких створювали львівські майстри. До Великодня планують збільшити кількість експонатів до 60. У галереї є і нові писанки, і створені в минулі роки.

У рамках фестивалю відбувається акція "Добра справа", під час якої збирають кошти для "Охматдиту" на обладнання операційної.

"Сподіваємося до 6 травня побити минулорічний рекорд у 45 тисяч гривень. Цього року благодійний внесок має мінімальну суму — 10 гривень. Минулого року були купюри номіналом і 50, і 100, і 200 гривень. Минулого року 7 писанок купили, зараз вони знаходяться в Канаді в українських церквах", — розповів організатор фестивалю Андрій Сидор.

У рамках фестивалю проведуть традиційний майстер-клас із розпису писанок із майстринею Оксаною Наконечною. Також усіх охочих навчать виготовляти свічки-писанки та канделяброві свічки. Частину коштів, зібраних із майстер-класу, також віддадуть на "Добру справу".


Во Львове на площади Музейной стартовал девятый "Фестиваль писанок". Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.

В Львове 19 апреля начался девятый "Фестиваль писанок". Впервые он стартовал в 2011 году. Уже традиционной стала локация - Музейная площадь. Фестиваль проходит при поддержке Львовского городского совета и продлится до 5 мая.

Сейчас в "Галерее писанок" на площади Музейной представили около 50 писанок, большинство из которых создавали львовские мастера. К Пасхе планируют увеличить количество экспонатов до 60. В галерее есть и новые писанки, и созданные в прошлые годы.

В рамках фестиваля проходит акция "Доброе дело", во время которой собирают средства для "Охматдета" на оборудование операционной.

"Надеемся до 6 мая побить прошлогодний рекорд в 45 000 гривен. В этом году благотворительный взнос должен минимальную сумму - 10 гривен. В прошлом году были купюры номиналом и 50, и 100, и 200 гривен. В прошлом году 7 писанок купили, сейчас они находятся в Канаде в украинских церквях", - рассказал организатор фестиваля Андрей Сидор.

В рамках фестиваля проведут традиционный мастер-класс по росписи писанок с мастерицей Оксаной Наконечной. Также всех желающих научат изготавливать свечи-писанки и канделябры свечи. Часть средств, собранных с мастер-класса, также отдадут на "Хорошее дело".

comments powered by Disqus