STATUS QUO

ДТП, электросамокат

У Львові сталася перша ДТП за участю електросамоката

Сьогодні, на вулиці Дзиндри відбулася дорожньо-транспортна пригода між автомобілем Marcedes-Benz та електросамокатом. В результаті зіткнення, постраждав 36-річний власник самоката. Його госпіталізували до 8-ї лікарні міста Львова.

На даний момент законодавець не визначився з юридичним статусом електросамокатів, а тому їх не можна віднести ні до пішоходів, ні до велосипедів, ні до транспорту теж. Тобто їх не можна віднести до жодної категорії.

Тому патрульна поліція рекомендує в першу чергу власникам таких новомодних засобів пересування насамперед подбати про власну безпеку та пам’ятати, як не як, вони учасники дорожнього руху, хоча і з невизначеним статусом, а тому краще як велосипедисти мати шоломи, наколінника та ін. Також не забувайте подавати сигнали іншим учасникам дорожнього рух про свої маневри.

"Водії автомобілів, якщо ви бачите, що по дорозі їде електросамокат, просимо вас дотримуватися безпечної дистанції, адже власники таких засобів пересування не є захищеними. Ставтеся один до одного з повагою, адже зупинити прогрес ми не в силі і таких засобів пересування на дорогах буде все більше. З нашого боку управління патрульної поліції у Львівській області просить законотворців звернути увагу на цю ситуацію та внести відповідні зміни правил дорожнього руху", - наголошують у поліції.


Сегодня, на улице Дзындры произошло дорожно-транспортное происшествие между автомобилем Marcedes-Benz и электросамокатом. В результате столкновения, пострадал 36-летний владелец самоката. Его госпитализировали в 8-ю больницу города Львова.

На данный момент законодатель не определился с юридическим статусом электросамокатов, поэтому их нельзя отнести ни к пешеходам, ни к велосипедам, ни к транспорту тоже. То есть их нельзя отнести ни к одной категории.

Поэтому патрульная полиция рекомендует в первую очередь владельцам таких новомодных средств передвижения прежде всего позаботиться о собственной безопасности и помнить, как-никак, они участники дорожного движения, хотя и с неопределенным статусом, а потому лучше как велосипедисты иметь шлемы, наколенники и др. Также не забывайте подавать сигналы другим участникам дорожного движения о своих маневрах.

"Водители автомобилей, если вы видите, что по дороге едет электросамокат, просим вас соблюдать безопасную дистанцию, ведь владельцы таких средств передвижения не защищены. Относитесь друг к другу с уважением, ведь остановить прогресс мы не в силах и таких средств передвижения на дорогах будет все больше. С нашей стороны управление патрульной полиции во Львовской области просит законодателей обратить внимание на эту ситуацию и внести соответствующие изменения в правила дорожного движения", - отмечают в полиции.

Автор: Тетяна Костенко