STATUS QUO

У Львові відбудется свято

У зв'язку з погодними умовами, святкування одного з найважливіших мусульманських свят – Курбан-Байраму (Ід аль-Адха) відбудеться у суботу, 17 серпня, у парку ім. Богдана Хмельницького. Про це повідомили у Департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

О 18.00 розпочнеться офіційне відкриття свята. У його межах відбудеться організація розважальних заходів для дітей за участю акторів-аматорів, різноманітні конкурси та атракціони, приготування та частування національними стравами, майстер-класи з прикладних мистецтв.

Організатор - ГО "Релігійна громада мусульман м. Львів".

Програма:

  • 15:00 – початок;
  • 15:30 – атракціони парку для дітей - тир, каруселі, батут;
  • 17:00 – розважальна програма - куреш (боротьба), перетягування канату, конкурси, вікторини, лотерея, подарунки переможцям, фотозона;
  • 18:00 – офіційне привітання організаторів та гостей свята, історія свята;
  • 18:30 – традиційні святкування та солодощі (плов, шашлик, кава, пахлава),
  • 20:00 – закриття.

Вхід вільний.


В связи с погодными условиями, празднование одного из важнейших мусульманских праздников - Курбан-Байрама (Ид аль-Адха) состоится в субботу, 17 августа, в парке им. Богдана Хмельницкого. Об этом сообщили в Департаменте по вопросам культуры, национальностей и религий Львовской ОГА.

В 18.00 начнется официальное открытие праздника. В его рамках состоится организация развлекательных мероприятий для детей с участием актеров-любителей, разнообразные конкурсы и аттракционы, приготовления и угощение национальными блюдами, мастер-классы по прикладным искусствам.

Организатор - ОО "Религиозная община мусульман м. Львов".

Программа:

    15:00 - начало;
    15:30 - аттракционы парка для детей - тир, карусели, батут;
    17:00 - развлекательная программа - куреш (борьба), перетягивание каната, конкурсы, викторины, лотерея, подарки победителям, фотозоне;
    18:00 - официальное поздравление организаторов и гостей праздника, история праздника;
    18:30 - традиционные празднования и сладости (плов, шашлык, кофе, пахлава),
    20:00 - закрытие.

Вход свободный.


Довідково: Курбан-Байрам – одне з найважливіших мусульманських свят, пов’язане з обрядом паломництва в Мекку (хадж) до Будинку Господа. Хадж є одним із стовпів Ісламу і символізує єдність і рівність мусульман, покірність Богу і прощення гріхів.

Свято відзначається на честь пророка Ібрахіма. Як говорить Коран, уві сні до нього з'явився ангел Джабраїл і повелів по волі Аллаха принести в жертву свого сина Ісмаїла. Готуючись до обряду, Ібрахім відправився в долину Міна, до місця розташування Мекки. Ісмаїл пішов за батьком, підкоряючись волі батька і Всевишнього. Під час жертвопринесення ангел Джабраїл дав пророку Ібрагіму в якості заміни барана. За відданість і душевну чистоту Ібрахіма Аллах дарував Ісмаїлу життя.