STATUS QUO

Де на Львівщині найбільше релігійних громад УПЦ (МП)

Стало відомо, в якому районі області найбільше релігійних громад УПЦ (МП). На Львівщині 17 релігійних громад Української православної церкви, що у підпорядкуванні Московського патріархату, станом на 5 лютого перейшли до Православної церкви України. Про це повідомила директор департаменту з питань культури, національностей і релігій Мирослава Туркало, інформує "Турка – перлина Карпат". http://turka-ua.net/news/2019-02-08-4904

"Громади зібрали збори, проголосували, склали відповідні протоколи про перехід, тобто все відбулось законно", – пояснила Туркало.

У Львівській області загалом нараховувалось 55 чинних релігійних громад УПЦ (МП). Найбільше їх було у Сокальському районі, але на 30 січня всі дев’ять парафій УПЦ (МП) оголосили про своє рішення приєднатися до помісної Православної церкви України.

На сьогодні найбільше число релігійних громад під підпорядкуванням Московського патріархату, а їх шість, розташовані у Турківському районі області. Там діє і монастир УПЦ (МП).

УПЦ (МП) заявляла, що за результатами 2018 року мала в розпорядженні 12 092 парафій в Україні.


Стало известно, в каком районе области больше всего религиозных общин УПЦ (МП). Об этом сообщила директор департамента по вопросам культуры, национальностей и религий Мирослава Туркало, информирует "Турка - жемчужина Карпат". http://turka-ua.net/news/2019-02-08-4904

На Львовщине 17 религиозных общин Украинской православной церкви, в подчинении Московского патриархата, по состоянию на 5 февраля перешли к Православной церкви Украины.

"Общины собрали собрание, проголосовали, составили соответствующие протоколы о переходе, то есть все произошло законно", - объяснила Туркало.

Во Львовской области в целом насчитывалось 55 действующих религиозных общин УПЦ (МП). Больше всего их было в Сокальском районе, но на 30 января все девять приходов УПЦ (МП) объявили о своем решении присоединиться к поместной Православной церкви Украины.

На сегодня наибольшее число религиозных общин под подчинением Московского патриархата, а их шесть, расположенные в Турковском районе области. Там действует монастырь УПЦ (МП).

УПЦ (МП) заявляла, что по результатам 2018-го располагала 12092 приходами в Украине.

 

comments powered by Disqus