STATUS QUO

Комунальні підприємства Львова можуть зупинитися

З 1 січня найбільші комунальні підприємства Львова можуть залишить без електроенергії через зміни в законодавстві. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

З наступного року набирає чинності новий Закон України "Про ринок електричної енергії", згідно з яким міські комунальні підприємства повинні провести тендери та укласти відповідні договори з постачальниками електроенергії. Та, як підкреслив заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак, ці зміни абсолютно не враховують ситуацій на місцях і є неприпустимими, адже за найоптимістичніших умов такі угоди можна буде підписати лише наприкінці січня. Відтак, є загроза знеструмлення найбільших КП, які забезпечують життєдіяльність міста: "Львівводоканал", "Львівелектротранс", "Львівавтодор" та "Львівсвітло".

Сьогодні у Львівській міській раді відбулося позапланове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якій розглянули питання проблемної ситуації. Як зазначив Сергій Бабак, новий закон початково повинен був вступити в дію з 1 грудня, однак його відтермінували до 1 січня. За цей час споживачі електроенергії мали б оголосити конкурси та обрати постачальника на основі результатів тендеру. Комунальні підприємства Львова такі тендерні процедури запустили. Однак, у зв’язку з відсутністю на той час відповідних підзаконних актів та ліцензій на діяльність в електропостачальних компаній, на конкурс не подалося жодне підприємство. Відтак, міські підприємства змушені оголосити повторні конкурси на придбання електроенергії. Та переможці будуть відомі не раніше середини січня.

"1 січня Львівобленерго має всі підстави знеструмити наші підприємства. Відповідно, Львів може залишитись без води, електротранспорту, світлофорів та освітлення".

Сергій Бабак

Результатом сьогоднішнього засідання комісії з ТЕБ і НС є рішення про винесення проблемного питання на розгляд виконавчого комітету, щоб підприємства змогли укласти договір із Львівобленерго на січень за процедурою перемовин і, таким чином, уникнути надзвичайної ситуації в місті.

Окрім того, за новим законом, відтепер необхідно сплачувати за частину заявленої електричної енергії на місяць вперед.


С 1 января крупнейшие коммунальные предприятия Львова могут оставит без электроэнергии из-за изменений в законодательстве. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.

Со следующего года вступает в силу новый Закон Украины "О рынке электрической энергии", согласно которому городские коммунальные предприятия должны провести тендеры и заключить соответствующие договоры с поставщиками электроэнергии. Но, как подчеркнул заместитель городского головы Львова по вопросам ЖКХ Сергей Бабак, эти изменения совершенно не учитывают ситуаций на местах и ​​являются недопустимыми, ведь при самых оптимистических условиях такие сделки можно будет подписать лишь в конце января. Следовательно, есть угроза обесточивания крупнейших КП, которые обеспечивают жизнедеятельность города "Львовводоканал", "Львовэлектротранс", "Львовавтодор" и "Львовсвет".

Сегодня во Львовском городском совете состоялось внеплановое заседание комиссии по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций, на которой рассмотрели вопрос проблемной ситуации. Как отметил Сергей Бабак, новый закон изначально должен был вступить в действие с 1 декабря, однако его отложили до 1 января. За это время потребители электроэнергии должны объявить конкурсы и выбрать поставщика на основе результатов тендера. Коммунальные предприятия Львова такие тендерные процедуры запустили. Однако, в связи с отсутствием в то время соответствующих подзаконных актов и лицензий на деятельность в електропостачальних компаний, на конкурс не выдалось ни одно предприятие. Следовательно, городские предприятия вынуждены объявить повторные конкурсы на приобретение электроэнергии. И победители будут известны не ранее середины января.

"1 января Львовоблэнерго имеет все основания обесточить наши предприятия. Соответственно, Львов может остаться без воды, электротранспорта, светофоров и освещение".

Сергей Бабак

Результатом сегодняшнего заседания комиссии по ТЭБ и ЧС является решение о вынесении проблемного вопроса на рассмотрение исполнительного комитета, чтобы предприятия смогли заключить договор с Львовоблэнерго на январь по процедуре переговоров и, таким образом, избежать чрезвычайной ситуации в городе.

Кроме того, по новому закону, теперь необходимо платить за часть заявленной электрической энергии на месяц вперед.

comments powered by Disqus