STATUS QUO

У Львові старовинний ясен стане експонатом музею

200-річний ясен, що впав у центрі Львова, стане інтерактивним експонатом природничого музею. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповіла завідувачка відділу прикладної музеології державного природничого музею у Львові Наталія Дзюбенко. 

Нагадаємо, 19 вересня у Львові на вул. Винниченка впав старий ясен, що йому, за попередніми даними, було понад 200 років.

Зріз дерева заберуть у Львівський природничий музей, де він стане частиною експозиції та "розповідатиме" відвідувачам історії про місто.

"Скоріше за все, це буде окремий виставковий елемент. Він буде пов’язаний із природничими і просто міськими історіями. За попередніми оцінками, ясеню понад 200 років, він старший за наш музей. А за стовбуровими кільцями дерев можна багато чого сказати: якою була зима, яким було літо. І ми хотіли би на прикладі цього зрізу розповідати історію про місто, історії, пов’язані зі Львовом, що можна проілюструвати на зрізі", – каже Наталія Дзюбенко.

Зараз, за її словами, музей чекає, поки ЛКП "Зелений Львів" підготує такий зріз стовбура. Потім потрібно буде подумати про його транспортування та консервування, аби він не засох та не розтріскався. Щоб підготувати зріз до експозиції, музей звернеться до Лісотехнічного університету, що має у цьому досвід.

Ідею почнуть реалізовувати щойно побачать зріз і зрозуміють точний вік дерева та про що воно може "розповісти".


200-летний ясень, упавший в центре Львова, станет интерактивным экспонатом природного музея. Об этом в комментарии Tvoemisto.tv рассказала заведующая отделом прикладной музеологии государственного природного музея во Львове Наталья Дзюбенко. 

Напомним, 19 сентября во Львове на ул. Винниченко упал старый ясень, и что ему, по предварительным данным, было более 200 лет.

Срез дерева заберут в Львовский природный музей, где он станет частью экспозиции и "рассказывать" посетителям истории о городе.

"Скорее всего, это будет отдельный выставочный элемент. Он будет с естественными и просто городскими историями. По предварительным оценкам, ясеню более 200 лет, он старше нашего музея. А по стволовым кольцам деревьев можно многое сказать: какой была зима, каким было лето. И мы хотели бы на примере этого среза рассказывать историю о городе, истории, связанные со Львовом, что можно проиллюстрировать на срезе", - говорит Наталья Дзюбенко.

Сейчас, по ее словам, музей ждет, пока ЛКП "Зеленый Львов" подготовит такой срез ствола. Затем нужно будет подумать о его транспортировке, чтобы он не засох и не растрескался. Чтобы подготовить срез в экспозицию, музей обратится в лесотехнический университет, который имеет в этом опыт.

Идею начнут реализовывать, как только увидят срез и поймут точный возраст дерева и о чем оно может "рассказать".