STATUS QUO

На Львівщині пограбували таксиста

На Львівщині поліцейські затримали зловмисників, котрі напали на таксиста та заволоділи його автомобілем. Зловмисники – троє мешканців Червонограда віком від шістнадцяти до двадцяти років. Ніхто з них раніше до кримінальної відповідальності не притягувався. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області.

У Сокальське відділення поліції 9 лютого за допомогою звернувся 18-річний мешканець району, таксист. Хлопець повідомив, що близько 23.05 на околиці одного з сіл у Сокальському районі на нього напали невідомі зловмисники, побили його та заволоділи його автомобілем Fiat Stilo. При цьому нападники, обличчя яких були закриті масками, здійснили кілька пострілів з невідомої зброї.

На Сокальщині та на території прилеглих районів було введено план "Перехоплення", до реалізації якого по тривозі були задіяні оперативники Управління карного розшуку Нацполіції Львівщини, працівники Сокальського, Жовківського, Радехівського Червоноградського, Яворівського та Кам’янко-Бузького відділів та відділень поліції, а також працівники інших служб та підрозділів обласної поліції.

За фактом було відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

"За кілька годин у гаражі на території домогосподарства, що належить матері одного з зловмисників, поліцейські виявили автомобіль потерпілого, а невдовзі встановили особи трьох причетних до скоєння цього злочину", - розповів заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник поліції Тарас Сабанюк.

Встановлено, що до скоєння злочину причетні двоє мешканців міста Червоноград віком 18 та 19 років, котрі затримані в порядку ст.208 КПК України і яким суд невдовзі обере міру запобіжного заходу. Також встановлено особу їх 16–річного спільника, котрий мешкає у тому ж місті.

Затриманим вже повідомлено про підозру у скоєнні злочину. Щодо їх спільника – поліцейські зараз його опитують в присутності батьків та проводять слідчі дії. Усі хлопці раніше не притягувались до кримінальної відповідальності, двоє з них здобувають професійну освіту. Зараз поліція встановлює причини, що спонукали їх до скоєння цього злочину, а також обставини події.

Зброю, якою скористались зловмисники – предмет, схожий на пістолет іноземного виробництва, поліцейські вилучили та скерували в Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України для проведення експертизи.

Досудове розслідування триває.


На Львовщине полицейские задержали злоумышленников, которые напали на таксиста и завладели его автомобилем. Злоумышленники - трое жителей Червонограда в возрасте от шестнадцати до двадцати лет. Никто из них ранее к уголовной ответственности не привлекался. Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Львовской области.

В Сокальское отделение полиции 9 февраля по помощью обратился 18-летний житель района, таксист. Парень сообщил, что около 23.05 на окраине одного из сел в Сокальском районе на него напали неизвестные злоумышленники избили его и завладели его автомобилем Fiat Stilo. При этом нападавшие, лица которых были закрыты масками, совершили несколько выстрелов из неизвестного оружия.

На Сокальщине и на территории прилегающих районов был введен план "Перехват", в реализации которого по тревоге были задействованы оперативники Управления уголовного розыска Нацполиции Львовщины, работники Сокальского, Жолковского, Радеховского Червоноградского, Яворовского и Каменка-Бугского отделов и отделений полиции, а также работники других служб и подразделений областной полиции.

По факту было открыто уголовное производство по ч.2 ст.289 (незаконное завладение транспортным средством) УК Украины. Санкция статьи предусматривает наказание - лишение свободы на срок от пяти до восьми лет с конфискацией имущества или без таковой.

"За несколько часов в гараже на территории домохозяйства, принадлежит матери одного из злоумышленников, полицейские обнаружили автомобиль потерпевшего, а вскоре установили личности трех причастных к совершению этого преступления", - рассказал заместитель начальника Главного управления Национальной полиции во Львовской области полковник полиции Тарас Сабанюк.

Установлено, что к совершению преступления причастны двое жителей города Червоноград возрасте 18 и 19 лет, которые задержаны в порядке ст.208 УПК Украины и которым суд вскоре изберет меру пресечения. Также установлена ​​личность их 16-летнего сообщника, который живет в том же городе.

Задержанным уже сообщено о подозрении в совершении преступления. В отношении их сообщника - полицейские сейчас его опрашивают в присутствии родителей и проводят следственные действия. Все ребята раньше не привлекались к уголовной ответственности, двое из них получают профессиональное образование. Сейчас полиция устанавливает причины, побудившие их к совершению этого преступления, а также обстоятельства происшествия.

Оружие, которым воспользовались злоумышленники, - предмет, похожий на пистолет иностранного производства, полицейские изъяли и направили в Научно-исследовательский экспертно-криминалистический центр МВД Украины для проведения экспертизы.

Досудебное расследование продолжается.