STATUS QUO

Львівська діячка ОУН УПА відсвяткувала 101-й рік народженні

Діячка ОУН-УПА зі Львова відсвяткувала 101-й рік народження. Про це повідомляє Львівська мануфактура новин

Ірина родом з села Вовче, що на Перемишлянщині. Спершу навчалась в українській гімназії імені Маркіяна Шашкевича, згодом — в Академії закордонної торгівлі у Львові, пише Експрес

У 1942 — 1944 роках вона співпрацювала із ОУН-УПА, займалась поширенням бофонів. За цей зв’язок у січні 1944-го потрапила до концтабору Равенсбрюк, згодом до його філії Флосенбург.

“Бабця втекла додому з поїзда, який їхав з концтабору, але операція “Вісла” позбавила її домівки — родину насильно вивезли до Львова, жити довелось у будинку з вікнами без скла, — каже онук Святослав Літинський. — У цей час вона зустріла хлопця, який колись давав їй бофони — Івана Швака. Згодом вони побралась і прожили разом 64 роки”.

У жінки є дві дочки, четверо внуків та шестеро правнуків. Зараз Ірина проживає сама у Львові. До доньок переїжджати не хоче.

“Енергії моєї бабусі позаздрить будь-яка молода людина,  – Святослав Літинський. – Вона не засиджується вдома, постійно бігає на зустрічі, за кордон їздить… Бабуся запевняє, що немає ніякого секрету довголіття. Але я знаю, що він у русі. Бабця ніколи не могла на місці всидіти, все бралась до роботи, та й спорт завжди любила, і досі старається робити руханку”.


Деятель ОУН-УПА из Львова отпраздновала 101-й день рождения. Об этом сообщает Львовская мануфактура новостей

Ирина родом из села Волчье, что на Перемишлянщини. Сначала училась в украинской гимназии имени Маркиана Шашкевича, затем - в Академии внешней торговли во Львове, пишет Экспресс. https://expres.online/news/spivrobitnitsya-oun-upa-vidznachila-101-rik-u-chomu-sekret-ii-dovgolittya

В 1942 - 1944 годах она сотрудничала с ОУН-УПА, занималась распространением бофонов. За эту связь в январе 1944-го попала в концлагерь Равенсбрюк, затем в его филиалы Флосенбург.

"Бабушка убежала домой с поезда, который ехал из концлагеря, но операция "Висла" лишила ее дома - семью насильно вывезли во Львов, жить пришлось в доме с окнами без стекол, - говорит внук Святослав Литинский. - В это время она встретила парня, который когда-то давал ей бофоны - Ивана Швака. Впоследствии они обручилась и прожили вместе 64 года".

У женщины есть две дочери, четверо внуков и шестеро правнуков. Сейчас Ирина проживает сама во Львове. К дочерям переезжать не хочет.

"Энергии моей бабушки позавидует любой молодой человек, - Святослав Литинский. - Она не засиживается дома, постоянно бегает на встречи, за границу ездит... Бабушка уверяет, что нет никакого секрета долголетия. Но я знаю, что он в движении. Бабушка никогда не могла на месте усидеть, все бралась за работу, и спорт всегда любила и до сих пор старается делать зарядку".