STATUS QUO

акушеры, смерть, ребенка, роддом, суд

Двох львівських акушерів судитимуть за смерть немовля

Завершено досудове розслідування відносно двох акушер-гінекологів однієї з міських клінічних лікарень Львова, халатність яких призвела до смерті немовляти. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Завершено досудове розслідування та скеровано до суду кримінальне провадження відносно двох лікарів акушерського відділення однієї з Львівських комунальних міських клінічних лікарень за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України (невиконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для хворого).

В червні 2014 року з 09.00 до 18.30 ці лікарі були зобов’язані спостерігати за вагітною, станом її плода та проводити періодичні огляди. Проте обидва лікарі протягом цілого дня за час чергування не провели огляду пацієнтки, відповідно, не встановили стану останньої та ступеня прогресування пологів. Залишення пацієнтки без нагляду призвело до того, що медпрацівниками не було своєчасно прийнято рішення про зміну тактики ведення пологів, як того вимагав стан породіллі та плоду, внаслідок чого наступила внутрішньоутробна асфіксія доношеного плоду жіночої статі (смерть дитини).

За вчинений злочин лікарям загрожує покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади у медичних закладах строком до 5 років або позбавлення волі на строк до 2 років.


Завершено досудебное расследование в отношении двух акушеров-гинекологов одной из городских клинических больниц Львова, халатность которых привела к смерти младенца. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Львовской области.

Завершено досудебное расследование и направлено в суд уголовное производство в отношении двух врачей акушерского отделения одной из Львовских коммунальных городских клинических больниц по подозрению в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 140 УК Украины (невыполнение медицинским работником своих профессиональных обязанностей вследствие недобросовестного к ним отношения, повлекшее тяжкие последствия для больного).

В июне 2014 года с 09.00 до 18.30 эти врачи были обязаны наблюдать за беременной, состоянием ее плода и проводить периодические осмотры. Однако оба врачи в течение целого дня за время дежурства не провели осмотра пациентки, соответственно, не установили состояния последней и степени прогрессирования родов. Оставление пациентки без присмотра привело к тому, что медработниками не было своевременно принято решение об изменении тактики ведения родов, как того требовало состояние роженицы и плода, в результате чего наступила внутриутробная асфиксия доношенного плода женского пола (смерть ребенка).

За совершенное преступление врачам грозит наказание в виде лишения права занимать должности в медицинских учреждениях сроком до 5 лет или лишение свободы на срок до 2 лет.

Автор: Тетяна Костенко