STATUS QUO

Міністр охорони здоров’я оглянув нові й майбутні відділення лікарні швидкої допомоги Львова

Лікарня швидкої медичної допомоги Львова розвиває багато нових важливих напрямків, такі як трансплантологія, гемодіаліз, інтенсивна терапія для хворих після інсультів, променева діагностика тощо. Це сьогодні відзначив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час свого візиту в лікарню. Він також запевнив, що лікарня матиме необхідну підтримку від держави.

Так, Максим Степанов оглянув відділення невідкладної допомоги, зокрема сучасну «червону зону», де є так звана сортувальна палата для прийому хворих у невідкладному стані та облаштований під'їзд для карет швидкої допомоги. Зараз в лікарні триває ремонт у відділенні променевої діагностики та комп’ютерної томографії, тож міністру розповіли про роботу цих підрозділів, адже щоденно в кабінеті КТ проводять близько 50 обстежень.

Зараз лікарня готується відкривати відділення нефрології та гемодіалізу: уже підготовлені палати, лише очікують обладнання, яке через тиждень-два має прибути — а це близько 18 спеціальних апаратів. Раніше такого відділення в лікарні не було. Максим Степанов відзначив, що це надзвичайно важливо, адже в обласній лікарні не вистачає місць для хворих, яким потрібен гемодіаліз. Тож незабаром лікарня швидкої допомоги доконтрактується на фінансування цієї допомоги від Національної служби здоров’я України.

Також незабаром в лікарні відкриють нові палати інтенсивної терапії для пацієнтів після інсультів, а відділення фізичної реабілітації, яке функціонує в лікарні більше 5 років, розвиватимуть і надалі, залучаючи нових спеціалістів. Як відзначив Максим Степанов, фізична реабілітація — ще один пріоритетний напрямок, адже в Україні вкрай не вистачає таких відділень. До слова, відділення фізичної реабілітації в лікарні швидкої допомоги упродовж року надає допомогу близько 600 пацієнтам. Також фізична реабілітація доступна у поліклініках міста: там діють окремі відділення фізичної реабілітації.

Міністр охорони здоров’я наголосив, що до кінця листопада цього року мають розробити необхідну нормативну базу для розвитку трансплантології в Україні, щоб до 2021 року трансплантація була по всій Україні. Адже лікарня швидкої допомоги дала потужний старт для розвитку цієї галузі. Генеральний директор лікарні швидкої допомоги Олег Самчук зазначив, що трансплантологія вже запущена, і вона дозволить отримати якісну допомогу людям саме тут, в Україні, адже не потрібно буде їхати за кордон, щоб зробити трансплантацію органів. Водночас він наголосив, що так звана «чорна трансплантологія» в Україні - апріорі неможлива.

Зазначимо, що з 26 червня лікарня швидкої допомоги визначена як додаткова госпітальна база для лікування хворих на коронавірус, тож окрім надання невідкладної допомоги, тут тепер надають допомогу і пацієнтам з підозрою/підтвердженням на COVID-19. Лікарня 23 липня підписала договір з НСЗУ щодо надання медичних послуг пацієнтам з COVID-19, однак ще не отримала фінансування. З 27 червня на лікування поступило 238 пацієнтів з коронавірусними пневмоніями, з них 136 — уже виписано на амбулаторне лікування. Станом на сьогодні в лікарні лікуються 102 пацієнти.

З початку карантину в лікарні на коронавірус захворіли 172 працівника, з них 146 вже одужали, на амбулаторному лікуванні перебувають 23 працівника. У лікарні станом на 1 липня працює 1546 працівників, з них: 350 — лікарі, 613 — середній медичний персонал. Оскільки ще не було фінансування з НСЗУ за пакетом COVID, то працівники за липень отримали по 100% доплати за роботу з хворими на COVID.

До слова, на придбання обладнання і засобів захисту для лікарні з бюджету міста інвестовано близько 87 млн грн. Благодійної допомоги отримано на загальну суму майже 32 млн грн.