STATUS QUO

У львівських компаніях "Любе авто" та "Мотолайк" провели обшуки

СБУ провела обшуки у львівських компаніях "Любе Авто" та "Мотолайк". Слідчі підозрюють, що компанії продавали автомобілі за підробленими документами. Про це повідомляє ZAXID.NET

У понеділок, 25 листопада, оперативники СБУ провели обшуки в офісах двох львівських компаній, які займаються імпортом та продажем автомобілів і мотоциклів з-за кордону – "Любе авто" та "Мотолайк".

За інформацією журналіста Євгена Плінського, обшуки проводили співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ (т. зв. "главку К") у рамках розслідування про можливі зловживання під час імпорту і подальшого продажу автомобілів з США та ЄС.

В управлінні СБУ у Львівській області ZAXID.NET підтвердили факт обшуків в компаніях "Любе авто" та "Мотолайк", наголосивши, що обшуки проводили київські співробітники, місцеві оперативники СБУ до операції не залучені. Відомо також, що обшуки одночасно тривали у приблизно 20 різних приміщеннях, в тому числі і на митниці. У прес-службі Головного управління СБУ додали, що їхні оперативники проводили обшуки разом із працівниками Генеральної прокуратури.

Одночасно з офісами "Любе авто" і "Мотолайк" обшуки пройшли і у львівського бізнесмена Василя Костюка, якого Євген Плінський називає основним бенефіціаром діяльності цих компаній. Як випливає з опублікованої ним копії ухвали Печерського суду Києва про дозвіл на проведення обшуку у Василя Костюка, його підозрюють у тому, що "Мотолайк" імпортував автомобілі і ставив собі на баланс, щоб накопичувати ПДВ. Натомість самі автомобілі передавали компанії "Любе авто", яка нібито за підробленими документами продавала їх звичайним покупцям. При цьому самі автомобілі залишалися на балансі "Мотолайку". За версією слідства, таким чином "Мотолайк" незаконно сформував на своєму рахунку ПДВ на суму понад 50 млн грн, які використовувалися у фіктивних операціях з мінімізації сплати податків. 

a4a38046608af3e413c9f59dcdc6b254.jpg


СБУ провела обыски в львовских компаниях "Любэ Авто" и "Мотолайк". Следователи подозревают, что компании продавали автомобили по поддельным документам. Об этом сообщает ZAXID.NET

В понедельник, 25 ноября, оперативники СБУ провели обыски в офисах двух львовских компаний, которые занимаются импортом и продажей автомобилей и мотоциклов из-за границы - "Любе авто" и "Мотолайк".

По информации журналиста Евгения Плинського, обыски проводили сотрудники Главного управления по борьбе с коррупцией и организованной преступностью СБУ (т. н. "Главка К") в рамках расследования о возможных злоупотреблениях при импорте и последующей продаже автомобилей из США и ЕС.

В управлении СБУ во Львовской области ZAXID.NET подтвердили факт обысков в компаниях "Любе авто" и "Мотолайк", отметив, что обыски проводили киевские сотрудники, местные оперативники СБУ к операции не привлекались. Известно также, что обыски одновременно проходили примерно в 20 различных помещениях, в том числе и на таможне. В пресс-службе Главного управления СБУ добавили, что их оперативники проводили обыски совместно с работниками Генеральной прокуратуры.

Одновременно с офисами "Любе авто" и "Мотолайк" обыски прошли и у львовского бизнесмена Василия Костюка, которого Евгений Плинський называет основным бенефициаром деятельности этих компаний. Как следует из опубликованной им копии постановления Печерского суда Киева о разрешении на проведение обыска у Василия Костюка, его подозревают в том, что "Мотолайк" импортировал автомобили и ставил себе на баланс, чтобы накапливать НДС. Зато сами автомобили передавали компании "Любе авто", которая якобы по поддельным документам продавала их обычным покупателям. При этом сами автомобили оставались на балансе "Мотолайку". По версии следствия, таким образом "Мотолайк" незаконно сформировал на своем счету НДС на сумму более 50 млн грн, которые использовались в фиктивных операциях по минимизации уплаты налогов.