STATUS QUO

Кладбище, расскопки, площадь

У центрі Львова розкопали стародавній цвинтар (фото)

​У Львові робітники виявили старовинний цвинтар.

Про це повідомили у науково-дослідному центрі "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України.

Під час розкопок на площі Святого Теодора, що у центральній частині Львова, археологи натрапили на давній цвинтар, ймовірно, з XVIII ст. Це прицерковне кладовище відоме ще з XV ст. Також історики виявили давньоруський об’єкт орієнтовно XIII століття.

Розкопки на площі розпочали ще у середині листопада. Фахівці проводять археологічні дослідження на замовлення Львівської міської ради. Роботи планують закінчити до кінця цього року.

"Знахідки княжих часів ― це вже хороша традиція для цієї частини міста. Варто згадати про наші дослідження на вул. Веселій, Сянській, Долинського. Розкопки останніх років дають нам вагомі та переконливі відомості про існування Львова у княжу добу. Також одним із виявлених під час досліджень об’єктів є залишки бруківки ХІХ століття", ― розповів керівник археологічної експедиції Микола Шніцар.


Во Львове рабочие наткнулись на старинное кладбище.

Об этом сообщили в научно-исследовательском центре "Спасательная археологическая служба" Института археологии НАН Украины.

Во время раскопок на площади Святого Теодора в центральной части Львова археологи наткнулись на древнее кладбище, предположительно, XVIII в. Это прицерковное кладбище известно еще с XV в. Также историки обнаружили древнерусский объект ориентировочно XIII века.

Раскопки на площади начали еще в середине ноября. Специалисты проводят археологические исследования по заказу Львовского городского совета. Работы планируют закончить к концу этого года.

"Находки княжеских времен - это уже хорошая традиция для этой части города. Стоит вспомнить о наших исследованиях на ул. Веселой, Сянской, Долинского. Раскопки последних лет дают нам веские и убедительные сведения о существовании Львова в княжеские времена. Также одним из выявленных во время исследований объектов являются остатки мостовой XIX века", - отметил руководитель археологической экспедиции Николай Шницар.

Кладбище, расскопки, площадь