STATUS QUO

У парки та сквери кожного з районів Львова завітає мандрівна наукова лабораторія

Щоб навчання у школах міста було цікавим, а методи викладання — сучасними, управління освіти ЛМР робить акцент на інтерактивності та інноваційності. Саме для цього для львівських шкіл було закуплено дві інноваційні мобільні лабораторії, які впродовж навчального року мандрують навчальними закладами. Цього літа вони вперше базуватимуться на вулицях міста і їх зможе протестувати будь-яка дитина.

«Зазвичай мобільна лабораторія мандрує школами. Зараз ми привезли кілька експонатів з двох лабораторій на свіже повітря, до дітей, щоб вони своїми руками могли торкнутися до фізики. Тут є лише 5 експонатів з 20, які не потребують електрики, проте вони дуже подобаються дітям. Кілька разів намагаються скористатись одним і тим же приладом, долучають до цього батьків, це їх зближує. В таким спосіб ми хочемо зацікавити дітей прикладними науками. Запрошуємо усіх з 11.00 до 17.00 приходити і займатись разом з нами наукою», — сказала Галина Коваль, методистка Навчально-методичного центру освіти м. Львова, вчителька фізики.

Проєкт «Наука іде до тебе» — це експонати з двох частин мобільної наукової виставки, кожен з яких в інтерактивний спосіб пояснює природу певних наукових явищ та процесів.

«Зараз діти мають літні канікули, не всі поїхали десь відпочивати. Замість того, щоб вони сиділи у гаджетах, ми пропонуємо їм прийти і відвідати таку лабораторію. Тут діти мають можливість долучитися до світу науки, подивитись, як працюють ці прилади, і порівняти їх із тим фізичним явищем, що відбувається у світі. Одна справа розказати дітині про явище, а інша справа, коли вона сама його побачить і зрозуміє. Тож запрошуємо дітей різних вікових категорій. Ця мобільна лабораторія буде мандрувати усіма районами міста, а також побуває у Винниках, Брюховичах і Рудно», — зазначила Зоряна Довганик, начальниця управління освіти ЛМР.

Маршрут проєкту «Наука іде до тебе»:

5.08−7.08 — парк Левандівський

10−11.08 — алея Гашека

12−13.08 — Горіховий Гай

14−17.08 — сквер біля Собору Юра

18−20.08 — озеро на вулиці Панча

21.08 — біля поліклініки на вулиці Медової печери

25.08 — Брюховичі біля ЦНАПу

26.08 — Рудне, площа перед школою № 74

27.08 — Винники, площа перед школою № 29

Години роботи виставки: з 11:00 — 17:00

Нагадаємо, у грудні 2018 року Львівська міська рада придбала першу мобільну наукову лабораторію за напрямком фізики. Лабораторія складається з 10 експонатів, кожен з яких розкриває цікаве фізичне явище.

Друга мобільна лабораторія була придбана у 2019 році за кошти міста. Загальна вартість всього обладнання становить 2 млн грн. Вона має мистецьке спрямування та складається з 9 експонатів. Учні дуже полюбляють навчання на таких пристроях і раді провести урок за межами класу. У такий спосіб вони мають нагоду дізнатися про різноманітні експерименти не лише з підручників, а й побачити на власні очі і навіть побувати в ролі дослідників.

Цього року в Україні відзначають Рік математики, відтак мерія закуповує ще одну, третю мобільну лабораторію з напрямком математики. Планується, що вона почне функціонувати у навчальних закладах Львова вже з наступного року.

Вартість усіх трьох мобільних лабораторій становить 5 997 256 грн.