STATUS QUO

У Львові пропонують зобов'язати супермаркети надавати еко-пакети

Зобов'язати супермаркети надавати покупцям екологічну альтернативу поліетиленовим пакетикам – відповідна петиція зареєстрована в Єдиній системі місцевих петицій.

Автор петиції зазначає, що чимала кількість мешканців Львова готові споживати свідомо і мають бажання зменшити свій еко-слід. Але це важко для сучасної людини з її шаленим ритмом життя та постійним браком часу без підтримки від самого міста.

Лише у поодиноких випадках покупці використовують у крамницях та супермаркетах багаторазові торбинки замість безкоштовних поліетиленових пакетиків. Решта просто не мають альтернатив. Великі еко-торби, які можна знайти на касі деяких супермаркетів, не можуть виконувати функцію пакетиків для фруктів, овочів та круп. Однак крамниці не пропонують альтернативи - одноразових паперових чи багаторазових торбинок - навіть за гроші.

"Ми не можемо змусити несвідомих громадян відмовитись від безкоштовного сміття, однак можемо дати вибір свідомим і значною мірою зменшити еко-слід всього міста", - пропонує автор петиції Євгенія Тітаренко.

Станом на 4 липня петицію підписали 21 особа з 500 необхідних.


Обязать супермаркеты предоставлять покупателям экологическую альтернативу полиэтиленовым пакетикам - соответствующая петиция зарегистрирована в Единой системе местных петиций

Автор петиции отмечает, что немалое количество жителей Львова готовы потреблять сознательно и хотят уменьшить свой эко-след. Но это трудно для современного человека с его бешеным ритмом жизни и постоянной нехваткой времени без поддержки от города.

Лишь в единичных случаях покупатели используют в магазинах и супермаркетах многократные сумки вместо бесплатных полиэтиленовых пакетиков. Остальные просто не имеют альтернатив. Большие эко-сумки, которые можно найти на кассе некоторых супермаркетов, не могут выполнять функцию пакетиков для фруктов, овощей и круп. Однако магазины не предлагают альтернативы - одноразовых бумажных или многоразовых сумок - даже за деньги.

"Мы не можем заставить несознательных граждан отказаться от бесплатного мусора, однако можем дать выбор сознательным и значительно уменьшить эко-след всего города", - предлагает автор петиции Евгения Титаренко.

По состоянию на 4 июля петицию подписали 21 человек из 500 необходимых.