каменица Муратовичей, реставрацияУ Львові завершили реставрувати балкон та кам’яні фігури на колишній кам'яниці Муратовичів на вулиці Вірменській. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

У рамках програми співфінансування реставрації балконів від спільного українсько-німецького проекту "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова" (GIZ) на вул. Вірменській, 13 фахово відновлено балкон і кам’яні фігури путті.

Будинок на вул. Вірменській, 13 - це колишня кам'яниця Муратовичів. Будівля є пам’яткою архітектури національного значення.

"Ажурна решітка балкону разом з фігурами путті були демонтовані і реставрувались в майстерні. Балконну плиту і кам’яні консолі  фахівці відновлювали на місці. На кам'яну плиту було прокладено цинкову бляху і для комфортного перебування мешканців - дерев'яний настил. На весь перший поверх будинку реставратори наклали компреси для знесолення каменю, після чого камінь було очищено та доповнено", - повідомляють керівники проекту "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова" (GIZ).

Нагадаємо, з 2011 року проект "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова" (GIZ) спільно з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради реалізують програму співфінансування реставрації балконів. Для обраних об’єктів розробляються документація і реставраційний проект, після цього місцеві майстри під фаховим керівництвом експертів GIZ проводять ремонтно-реставраційні заходи. За минулі 5 років у рамках цієї програми було фахово відреставровано 55 балконів в історичному середмісті.

Довідка SQ. Чотириповерховий житловий будинок на вул. Вірменська, 13, відомий також як палац Мірів, з’явився внаслідок перебудови наприкінці XVIII ст. двох давніших кам'яниць архітектором Петром Полейовським та П'єром Дені Ґібо. Це пам'ятка архітектури національного значення (ох. № 319), що у своєму вирішенні поєднує риси класицизму та рококо. У XIV–XVII ст. на місці кам'яниці стояли два будинки, в одному з яких мешкав Говганес Карматанянц (Іван Муратович) – перший вірменський друкар у Львові.


Во Львове завершили реставрировать балкон и каменные фигуры на бывшей каменице Муратовича на улице Армянской. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.

В рамках программы софинансирования реставрации балконов от общего украинского-германского проекта "Муниципальное развитие и обновление старой части города Львова" (GIZ) на ул. Армянской, 13 профессионально восстановлены балкон и каменные фигуры путти.

Дом на ул. Армянской, 13 - это бывшая каменица Муратовича. Здание является памятником архитектуры национального значения.

"Ажурная решетка балкона вместе с фигурами путти были демонтированы и реставрированы в мастерской. Балконные плиты и каменные консоли специалисты восстанавливали на месте. На каменную плиту была проложена цинковая бляха и для комфортного пребывания жителей - деревянный настил. На весь первый этаж дома реставраторы наложили компресс для обессоливания камня, после чего камень был очищен и дополнен", - сообщают руководители проекта "Муниципальное развитие и обновление старой части города Львова"(GIZ).

Напомним, с 2011 года проект "Муниципальное развитие и обновление старой части города Львова" (GIZ) совместно с управлением охраны исторической среды Львовского городского совета реализуют программу софинансирования реставрации балконов. Для выбранных объектов разрабатываются документация и реставрационный проект, после этого местные мастера под профессиональным руководством экспертов GIZ проводят ремонтно-реставрационные мероприятия. За прошедшие 5 лет в рамках этой программы было профессионально отреставрированы 55 балконов в историческом центре города.

Справка SQ. Четырехэтажный жилой дом на ул. Армянская, 13, известный также как дворец Мирив, появился в результате перестройки в конце XVIII в. двух древних камениц архитектором Петром Полейовский и Пьером Дени Ґибо. Это памятник архитектуры национального значения (ох. № 319), который в своем решении сочетает черты классицизма и рококо. В XIV-XVII вв. на месте каменицы стояли два дома, в одном из которых жил Говганес Карматанянц (Иван Муратович) - первый армянский печатник во Львове.