Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла святкує 10-ліття з дня відкриття. З цієї нагоди вже сьогодні разом з духовенством, військовими, очільниками міста та області, польськими колегами, реставраторами, львів’янами урочисто відкрили відреставровані фрески центрального склепіння храму авторства Франциска Екштайна 1738-1740 рр.

Фрески у храмі реставрували в 2 етапи  - загалом 7 років. Настоятель храму о.Тарас Михальчук називає відновлення фресок Франциска Екштайна найбільшим міжнародним реставраційним проєктом України. У сюжеті фресок закладене життя апостолів Петра і Павла, їхні місійні подорожі. Над відновленням розписів впродовж усіх років одночасно працювало 18 польських та українських реставраторів. На роботи витрачено понад 20 млн грн.  Фінансово до цих робіт долучилися парафіяни храму, жертводавці, зокрема з-за кордону, та основне фінансування було від Міністерства культури Польщі, зокрема від інституту Полоніка. 

Роботи з реставрації головного фасаду Гарнізонного храму, які проводять за кошти міського бюджету, планують закінчити навесні наступного року.

Привітав і подякував причетним до відкриття храму і реставрації фресок і  міський голова Львова Андрій Садовий.

«Менше ніж 100 років тому мій дідусь Андрій як військовий ходив в цей храм молитися. І коли я був маленький, він розказував про неймовірну красу храму. Я його слухав, але не знав, де це є. Бо коли я був малий, цей храм не працював. Коли я  почав працювати міським головою, у мене була маленька мрія – щоб цю красу побачили.

Хочу сьогодні висловити слова подяки Владиці Ігорю, що він мав велику мудрість делегувати отця Степана Суса, сьогодні Владику, для тієї на той час, здавалося б, складно реалізованої місії. Міністерство оборони, Академія наук України, розмови з академіком Патоном - багато чого було. Але сьогодні, як сказав Владика, у нас у Львові є аналог Сікстинської капели. Дуже багато гостей, перебуваючи у Львові, заходять в цей храм: слухати музику і споглядати ці зміни. Впродовж кожного року ми бачимо зміни. Сьогодні це оновлені фрески. Навесні ми побачимо неймовірну красу самого фасаду. Роботи ще багато і вистачить на всіх реставраторів, які тут присутні і які ще приїдуть.

Найголовніше, що в цьому храмі присутня велика Божа ласка, велика Божа любов. Ніяка влада, ніяка сила з тим не змогла нічого зробити. Найголовніше, що цей храм об’єднав громаду», - сказав міський голова Андрій Садовий.

Також від імені громади міста мер Андрій Садовий вручив подяки Дороті Янішевській-Якуб'ян, директорці Національного інституту польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка», та Лесі Гануляк, художниці-реставраторці творів мистецтва, заступниці керівника міжнародної реставраційної групи Гарнізонного храму - за відданість справі, організаторський талант та вагомий вклад у збереження культурної спадщини. Відзнаку «Золотий Герб м. Львова» отримав Павел Болінський, доктор Академії Образотворчих Мистецтв імені Яна Матейки у Кракові, керівник міжнародної реставраційної групи Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Української греко-католицької церкви - за відданість справі та вагомий вклад у реставрацію фресок центрального склепіння Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла авторства Франциска Екштайна.

«Найперше, мистецтво не має кордонів. І сьогодні це мистецтво немовби заохочує нас підняти голову вгору, подивитися у Небо. Бо ми рідко дивимося на нього, а сьогодні ці фрески, які є відреставровані, надихають нас подивитися вгору. Я дуже дякую тепер вже Владиці Степану Сусу, який дуже надіявся, що це буде реалізовано. Ще він сподівається, що буде втілено ще один проєкт - з органом. Також я дякую усім священникам»,  – підкреслив під час урочистого відкриття розписів Митрополит Львівський Ігор.

Багатолітній настоятель Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла, а нині Преосвященний Владика Степан Сус пригадав початки реставраційних робіт: «Ця велика стеля 1000 метрів квадратних була розділена на 3 етапи реставрації, але ми не побоялися ризикувати для того, щоб всю стелю заставити риштуванням, залучити більше спеціалістів і відновити ці унікальні фрески. Хочу щиро подякувати усім за те, що не боялися іти вперед, за довіру. Це свідчення того, як багато ми можемо робити добрих світлих справ. Дякую за те, що ми можемо сьогодні підняти голову вгору і побачити працю багатьох людей, багатьох реставраторів. Це те світле, що ми залишимо наступним поколінням, щоб всі, хто прийдуть у цей храм і підняли голову сказали: «Вау, яка краса».

Настоятель Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла о. Тарас Михальчук особливо наголосив на кропіткій роботі, яка була здійснена командою реставраторів упродовж довгих семи років: «У храмі працювала група реставраторів, основу якої складали випускники Львівської та Краківської Академії мистецтв. Очолив її доктор реставрації Павло Болінський - людина, яка все своє життя присвятила дослідженню та реставрації фресок Ектшайнів. Реставрація фресок центральної нави храму і простору над святилищем почалася у 2015 року.  Поряд з фінансуванням робіт, яке здійснювали Міністерство культури Польщі та Інститут «Полоніка», велику частину зобов’язань взяв на себе офіційно Гарнізонний храм, зокрема погодився фінансувати риштування упродовж всієї реставрації. У грудні 2018 року було завершено перший етап. Неймовірно, але почерк Ектшайна збережено, лихоліття та руйнування не знищило цей шедевр».

Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, відомий у Львові як костел єзуїтів, збудований у стилі раннього бароко на початку XVII ст. та є однією з найбільших культових споруд Львова. У радянські часи церкву закрили, деякий час використовували як склад, а з 1970-х років передали Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника НАН України під книгосховище обмінного фонду (станом на жовтень 2011 р. у ній знаходилось понад 2,3 млн книг).

8 липня 2010 року Львівська міська Рада передала храм у власність Курії Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви.

6  грудня 2011 року тут відбулась перша за 65 років літургія.