STATUS QUO

Поліція знайшла викрадену на Львівщині старовинну ікону

Поліція знайшла ікону XVIII сторіччя, яку викрали з церкви на Львівщині. Про це повідомляє "Львівська газета". 

Викрадену з церкви в селі Губичі Старосамбірського району ікону XVIII ст знайшли. За інформацією джерела "Львівської газети", її знайшли тернопільські поліцейські неподалік Бучача Тернопільської області

За інформацією, яку "Львівська газета" отримала в Старосамбірському райвідділі поліції, найближчими днями його працівники мають поїхати та ідентифікувати ікону. Наразі деталей, як саме вдалось знайти викрадену ікону, у поліції не повідомляють. Це один з небагатьох випадків за останні роки, коли викрадений твір мистецтва вдалося знайти.

Нагадаємо, йдеться про кольоровий барельєф розміром 2 х 1,5 метра, який, найімовірніше, датується другою половиною ХVIII ст.  Наприкінці вересня ікона ще була на місці. Крадіжку не одразу помітили, адже церква розташована за кілька кілометрів від села, у лісі. До того ж це прикордонна територія – до польсько-українського кордону від святині лише два кілометри. Нині у ній правлять лише двічі на рік – на Зелені Свята та у другу неділю серпня, коли відбувається проща до Кальварії Пацлавської (Польща).


Полиция нашла икону XVIII века, которую украли из церкви на Львовщине. Об этом сообщает "Львовская газета". 

Похищенную из церкви в селе Губичи Старосамборского района икону XVIII в нашли. По информации источника "Львовской газеты", ее нашли тернопольские полицейские неподалеку Бучач Тернопольской области

По информации, которую "Львовская газета" получила в Старосамборском райотделе полиции, в ближайшие дни его работники должны поехать и идентифицировать икону. Сейчас деталей, как удалось найти похищенную икону, в полиции не сообщают. Это один из немногих случаев за последние годы, когда похищенный произведение искусства удалось найти.

Напомним, речь идет о цветной барельеф размером 2 х 1,5 метра, который, скорее всего, датируется второй половиной XVIII в. В конце сентября икона еще была на месте. Кражу не сразу заметили, ведь церковь расположена в нескольких километрах от села, в лесу. К тому же это пограничная территория - до польско-украинской границы от святыни только два километра. Сейчас в ней правят только два раза в год - на Зеленые Праздники и во второе воскресенье августа, когда происходит паломничество к Кальварии Пацлавськои (Польша).

comments powered by Disqus