ртуть, полигон, акция

Впродовж 2016 року у межах безтермінової акції “Прийом ртуті від населення” Львів прийняв від мешканців 7,14 кг ртуті. Про це повідомляє УНН

Еколог Алла Войцехівська, коментуючи статистику Львівської міськради, зауважила, що більше семи кілограмів ртуті - це досить великий об’єм.

“Акція Львівської міської ради — це дуже хороша ініціатива. За статистичними даними, на сміттєзвалищах за рік накопичується більше 5 кг ртуті. А більше семи кілограм у Львові це дуже велика цифра”, — пояснила вона.

Разом з тим, на переконання еколога, програми збору ртутовмісних відходів мають існувати на державному рівні.

“Такі програми мають існувати в рамках держави. Львів фактично започаткував пілотний проект по збору ртутовмісних відходів і батарейок. А от наприклад, у сусідній Польщі діють різноманітні проекти по збору ртуті”, — вважає експерт.

Як повідомлялось раніше, в Україні загалом вже накопичено понад 12 млн тонн небезпечних відходів (дані держстатистики за 2015 рік). Однак вже четвертий рік поспіль влада не виділяє кошти на їх утилізацію.


На протяжении 2016 года в рамках бессрочной акции "Прием ртути от населения" Львов принял от жителей 7,14 кг ртути. Об этом сообщает УНН

Эколог Алла Войцеховская, комментируя статистику Львовского горсовета, отметила, что более семи килограммов ртути - это достаточно большой объем.

"Акция Львовского городского совета - это очень хорошая инициатива. По статистическим данным, на свалках за год накапливается более 5 кг ртути. А больше семи килограммов в Львове - это очень большая цифра ", - пояснила она.

Вместе с тем, по мнению эколога, программы сбора ртутьсодержащих отходов должны существовать на государственном уровне.

"Такие программы должны существовать в рамках государства. Львов фактически начал пилотный проект по сбору ртутьсодержащих отходов и батареек. А вот например, в соседней Польше действуют различные проекты по сбору ртути ", - считает эксперт.

Как сообщалось ранее, в Украине в целом уже накоплено свыше 12 млн тонн опасных отходов (данные госстатистики за 2015 год). Однако уже четвертый год подряд власть не выделяет средства на их утилизацию.