кладбище, уборка, побелка, цветыКладовища Львова прибирають до Великодня, проте білити дерева і бордюри не будуть. Про це повідомила директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, інформує прес-служба міськради.

До свят у Львові активно прибирають кладовища міста: комунальні служби вивозять сміття, прибирають території і алеї, формують крони дерев. Цього року на обслуговування усіх цвинтарів міста, а їх є 11 (крім Личаківського кладовища, який є музеєм), з міського бюджету виділено 2 млн 450 тис. грн. В свою чергу мерія закликає мешканців прибрати могили своїх рідних. Однак наголошує на тому, щоб не нести на могили штучні квіти.

"Наші комунальні служби, в чиєму підпорядкуванні знаходяться кладовища, зараз активно готуються до Великодніх свят. Основне їхнє завдання, щоб доріжки були прибрані, сміття вивезено, сміттєві контейнери були чисті, щоб не було сміття на території і не було повалених дерев. У Львові заборонено білити дерева і бордюри. Тому, як по місту, так і на кладовищах таких робіт ми не проводимо. Також ми звертаємо увагу керівників цвинтарів, щоб говорили мешканцям, щоб не несли на могили штучні квіти", — розповіла Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Як повідомив Віталій Нещадим, завідувач Янівського цвинтаря, на території кладовища встановлено 18 контейнерів для сміття. Найбільше сміття доводиться вивозити перед Великодніми, Зеленими святами і перед 1 листопада. 60−70% від всього сміття, зазвичай, це штучні квіти і пластик.

"Сьогодні як церква, так і керівництво цвинтарів, закликають мешканців відмовитися від штучних квітів. Українська земля добре родить живі квіти, які гарно прикрашають могили. Люди, звичайно, можуть мати своє бачення з цього приводу, але всім відомо, що пластик шкодить екології. В кінцевому результаті штучні квіти опиняються в урнах для сміття, бо знебарвлюються і втрачають свій естетичний вигляд, та засмічують довкілля", — відзначив Віталій Нещадим.

Як повідомив Олег Герасимюк, директор ЛКП "Реставраційно-обрядовий комбінат ритуальних послуг", з них 8 кладовищ є закритими, а 3 діючі: 2 кладовища, де дозволено підпоховання (до наявних гробівців чи біля могил родичів) — це Сихівське і Янівське кладовище, і 1 повністю діюче і відкрите до поховання кладовище — Голосківське.


Кладбища Львова убирают до Пасхи, однако белить деревья и бордюры не будут. Об этом сообщила директор департамента жилищного хозяйства и инфраструктуры Львовского городского совета, сообщает пресс-служба горсовета.

К праздникам во Львове активно убирают кладбища города: коммунальные службы вывозят мусор, убирают территории и аллеи, формируют кроны деревьев. В этом году на обслуживание всех кладбищ города, а их 11 (кроме Лычаковского кладбища, которое является музеем), из городского бюджета выделено 2 млн 450 тыс. грн. В свою очередь мэрия призывает жителей убрать могилы своих родных. Однако отмечает, чтобы не несли на могилы искусственные цветы.

"Наши коммунальные службы, в чьем подчинении находятся кладбища, сейчас активно готовятся к Пасхальным праздникам. Основная их задача, чтобы дорожки были убраны, мусор вывезен, мусорные контейнеры были чистые, чтобы не было мусора на территории и не было поваленных деревьев. Во Львове запрещено белить деревья и бордюры. Поэтому, как по городу, так и на кладбищах таких работ мы не проводим. Также мы обращаем внимание руководителей кладбищ, чтобы говорили жителям, чтобы не несли на могилы искусственные цветы", - рассказала Ирина Маруняк, директор департамента жит ового хозяйства и инфраструктуры Львовского горсовета.

Как сообщил Виталий Нещадим, заведующий Яновского кладбища, на территории кладбища установлено 18 контейнеров для мусора. Больше всего мусора приходится вывозить перед Пасхальными, Зелеными праздниками и перед 1 ноября. 60-70% от всего мусора, как правило, это искусственные цветы и пластик.

"Сегодня как церковь, так и руководство кладбищ, призывают жителей отказаться от искусственных цветов. Украинская земля хорошо родит живые цветы, которые хорошо украшают могилы. Люди, конечно, могут иметь свое видение по этому поводу, но всем известно, что пластик вредит экологии. в конечном итоге искусственные цветы оказываются в урнах для мусора, потому обесцвечиваются и теряют свой эстетический вид, и засоряют окружающую среду ", - отметил Виталий Нещадим.

Как сообщил Олег Герасимюк, директор ЛКП "Реставрационно-обрядовый комбинат ритуальных услуг", из них 8 кладбищ являются закрытыми, а 3 действующие: 2 кладбища, где разрешено подзахоронение (к имеющимся гробниц или у могил родственников) - это Сыховское и Яновское кладбище, и 1 полностью действующее и открытое к захоронению кладбище - Голосковское.