STATUS QUO

На Львівщині зацвіла червона рута

Нещодавно в одній із соціальних мереж користувач Piotrek Juszczak оприлюднив фото, зроблені на горі Піп Іван Чорногірський. З його слів, зафіксувати на камеру цвітіння рододендрону нагодилося в останній день весни, 31 травня.

Як розповідає Ulvovi.info, Рододендрон у легендах і переказах українці величають червоною рутою. Ця гірська квітка росте у високогір’ї українських Карпат. За древніми гуцульськими легендами, що досі з покоління в покоління переказують жителі гірської Рахівщини, червоною рутою вважають рододендрон миртолистий.

Це низькорослий сланкий вічнозелений кущик, який на високогірних полонинах у червні зацвітає яскраво-червоним цвітом. Назва rhododendron походить від двох грецьких слів –rhodos – "троянда" і "dendron" – "дерево", що в перекладі означає "трояндове дерево".

Для горян це особлива рослина, її люблять і шанують, оспівують у народній творчості. У старій українській легенді розповідається про квітку, яка лише раз на десять років зацвітає червоним кольором. І коли котрась дівчина знайде квітку й подарує юнакові, той буде завжди кохати її, ніколи не зрадить. Рододендрон східнокарпатський росте тільки на найвищих гірських хребтах і це великий успіх – потрапити на пік його цвітіння.

Ті, хто ще не встиг побачити цю красу на власні очі, може не сумувати, адже червона рута цвіте досить довго, якщо погода цьому сприятиме.


Недавно в одной из социальных сетей пользователь Piotrek Juszczak обнародовал фото, сделанные на горе Поп Иван Черногорский. По его словам, зафиксировать на камеру цветение рододендрона получилось в последний день весны, 31 мая.

Как рассказывает Ulvovi.info, Рододендрон в легендах и преданиях украинцы величают червоной рутой. Этот горный цветок растет в высокогорье Украинских Карпат. По древним гуцульских легендами, которые до сих пор из поколения в поколение рассказывают жители горной Раховщины, червоной рутой считают рододендрон миртолистий.

Это низкорослый стелющийся вечнозеленый куст, который в высокогорных долинах в июне зацветает ярко-красным цветом. Название rhododendron происходит от двух греческих слов -rhodos - "роза" и "dendron" - "дерево", что в переводе означает "розовое дерево".

Для горцев это особая растение, его любят и уважают, воспевают в народном творчестве. В старой украинской легенде рассказывается о цветке, который только раз в десять лет зацветает красным цветом. И когда какая-тодевушка найдет цветок и подарит юноше, тот будет всегда любить ее, никогда не предаст. Рододендрон восточный растет только на самых высоких горных хребтах, и ​​это большой успех - попасть на пик его цветения.

Те, кто еще не успел увидеть эту красоту воочию, может не грустить, ведь червона рута цветет довольно долго, если погода будет этому способствовать.

comments powered by Disqus