STATUS QUO

У Польщі вшановують львів'янина Збігнева Герберта

Сейм Республіки Польща оголосив 2018 рік роком уродженця Львова поета Збіґнєва Герберта у 20 роковини його смерті. Про це повідомляється на сайті Генконсульства Республіки Польща у Львові.

Поет народився у 1924 року у будинку на вул. Личаківській, його охрестили у костелі св. Антонія. Далі він навчався у VIII Державній гімназії та ліцеї ім. Короля Казимира Великого.

Під час окупації він склав матуру в рамках таємних навчальних курсів. Був солдатом Армії Крайової у Львові. Під час війни працював зокрема годувальником вошей в Інституті професора Рудольфа Вайґеля, який виготовляв вакцину проти епідемічного висипного тифу. У 1944 році незадовго до входу військ Червоної Армії до Львова покинув рідне місто.

У рамках Х випуску Конкурсу знань з польської мови й культури "Чи знаєш ти цей край” розпочато святкування Року Збіґнєва Герберта у Львові.


Сейм Республики Польша объявил 2018 год годом уроженца Львова поэта Збигнева Герберта в 20-ю годовщину его смерти. Об этом сообщается на сайте Генконсульства Республики Польша во Львове.

Поэт родился в 1924 году в доме на ул. Лычаковской, его окрестили в костеле св. Антония. Далее он учился в VIII Государственной гимназии и лицее им. Короля Казимира Великого.

Во время оккупации он составил матуру в рамках тайных учебных курсов. Был солдатом Армии Крайовой во Львове. Во время войны работал в частности кормильцем вшей в Институте профессора Рудольфа Вайгель, который изготавливал вакцину против эпидемического сыпного тифа. В 1944 году незадолго до входа войск Красной Армии во Львов покинул родной город.

В рамках Х выпуска Конкурса знаний польского языка и культуры "Знаешь ли ты этот край" начато празднование Года Збигнева Герберта во Львове.

comments powered by Disqus