STATUS QUO

Долю безкоштовного проїзду львівських школярів вирішать цього тижня

Цього тижня на сесії Львівської міської ради вирішуватиметься, чи повинні учні платити 50% від вартості проїзду в маршрутках чи їздити безкоштовно. Станом на сьогодні у Львові діють дві ухвали щодо проїзду школярів у маршрутках: перша передбачає оплату 50% вартості проїзду при пред’явленні учнівського квитка, друга – щодо безкоштовного проїзду. Про це повідомляє "Львівський портал". 

Під час минулої сесії Львівської міськради, 22 березня, депутати прийняли ухвалу №3162 про безкоштовний проїзд учнів у маршрутках, проте водночас внесли зміни до ухвали №915 за 2016 рік, згідно з якою школярі платитимуть половину вартості проїзду при пред’явленні учнівського квитка.

"Андрій Іванович спочатку не хотів виносити на розгляд ухвали про безкоштовний проїзд учнів. Тому першими ми розглядали власні зміни до ухвали №915, яка передбачає 50% оплату проїзду при наявності учнівського квитка. Якщо би ухвала про безоплатний проїзд учнів розглядалась швидше, то ми би просто могли скасувати ту ухвалу щодо платного проїзду. А зараз теоретично у Львові діють дві ухвали: про безкоштовний проїзд учнів та про 50%. Андрій Садовий сказав, що буде вносити якісь зміни, але які – невідомо. Якщо він пропонуватиме відмовитися від безкоштовного проїзду, думаю, депутати за таке не голосуватимуть", – розповів депутат Львівської міськради та ініціатор ухвали щодо безкоштовного проїзду школярів Ігор Телішевський.

Водночас голова ГО "Батьківська рада Львівщини" Олена Пономарева у Facebook зазначила, що наразі зміни в угодах із перевізниками у міськраді не внесли, а також наголосила на доцільності виготовлення учнівських квитків.

"Розмовляла щойно з керівництвом управління транспорту. Ухвалу про безкоштовний проїзд учнів вони отримали, але ще не внесли зміни до угод із перевізниками, а також не скасовано попередню ухвалу №915, де передбачено оплату для учнів 50% вартості. Все буде відомо після наступної сесії міськради. Також наполегливо радимо всім виготовити учнівські квитки. Ухвала буде діяти лише за наявності учнівського квитка", – написала Олена Пономарева.

Голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка пояснив, що автотранспортні підприємства погодилися безкоштовно возити учнів, але натомість вимагають від міськради компенсацій за пільгові перевезення інших категорій населення.

"Станом на сьогодні із початку року з бюджету Львова нам не виділили ні копійки", – наголосив він.

Остаточно врегулювати питання із проїздом школярів у маршрутках мають під час сесії Львівської міської ради, яка відбудеться вже 19 квітня.


На этой неделе на сессии Львовского городского совета будет решаться, должны ли ученики платить 50% от стоимости проезда в маршрутках или ездить бесплатно. На сегодня во Львове действуют два постановления по проезду школьников в маршрутках: первая предусматривает оплату 50% стоимости проезда при предъявлении ученического билета, вторая - по бесплатного проезда. Об этом сообщает "Львовский портал". 

Во время прошлой сессии Львовского горсовета, 22 марта, депутаты приняли решение №3162 о бесплатном проезде учащихся в маршрутках, однако одновременно внесли изменения в постановление №915 за 2016, согласно которому школьники будут платить половину стоимости проезда при предъявлении ученического билета.

"Андрей Иванович сначала не хотел выносить на рассмотрение постановления о бесплатном проезде учащихся. Поэтому первыми мы рассматривали изменения в постановление №915, которое предусматривает 50% оплату проезда при наличии ученического билета. Если бы решение о бесплатном проезде учащихся рассматривалось скорее, то мы бы просто могли отменить то постановление о платном проезде. А сейчас теоретически во Львове действуют два постановления: о бесплатном проезде учащихся и о 50%. Андрей Садовой сказал, что будут вносить какие-то изменения, но какие - неизвестно. Если он будет предлагать отказаться от бесплатного проезда, думаю, депутаты за такое не будут голосовать", - рассказал депутат Львовского горсовета и инициатор решения о бесплатном проезде школьников Игорь Телишевский.

В то же время председатель ОО "Родительский совет Львовщины" Елена Пономарева в Facebook отметила, что пока изменения в договоры с перевозчиками в горсовете не внесли, а также отметила целесообразность изготовления ученических билетов.

"Разговаривала только что с руководством управления транспорта. Решение о бесплатном проезде учащихся они получили, но еще не внесли изменения в соглашения с перевозчиками, а также не отменено предыдущее постановление №915, где предусмотрена оплата для учеников 50% стоимости. Все будет известно после следующей сессии горсовета. Также настоятельно рекомендуем всем изготовить ученические билеты. Постановление будет действовать лишь при наличии ученического билета", - написала Елена Пономарева.

Председатель Ассоциации перевозчиков Львовщины Иван Велийка пояснил, что автотранспортные предприятия согласились бесплатно возить учеников, но взамен требуют от горсовета компенсаций за льготные перевозки других категорий населения.

"По состоянию на сегодня с начала года из бюджета Львова нам не выделили ни копейки", - подчеркнул он.

Окончательно урегулировать вопрос с проездом школьников в маршрутках должны во время сессии Львовского городского совета, которая состоится уже 19 апреля.

 

comments powered by Disqus