Подгорецкий замок, экскурсия, онлайнПрогулянки Підгорецьким замком стали доступними онлайн. Про це повідомляє "Львівська газета". 

Пройтися балконами Підгорецького замку, спуститись до підземелля, чи навіть розглянути гравюри на стінах, які, можливо, залишили будівельники ще у середині XVII століття, – усе це можна зробити, не виходячи з дому. Унікальна пам'ятка архітектури – Підгорецький замок, що на Львівщині, тепер доступний для прогулянок он-лайн на спеціально створеному сайті: www.serwer1363362.home.pl

Львівська Галерея Мистецтв, Фонд "Підгорецький замок" спільно з Польським Братством Кавалерів Гутенберга протягом 2017 року працювали над початковим етапом реконструкції пам'ятки. За фінансової підтримки Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща фахівці задокументували сучасний стан замкового комплексу в Підгірцях та створити віртуальну модель кам'яниці.

"В Україні, а можливо й у центрально-східній Європі, – це перший такий проект, під час якого зробили тисячі фотографій об'єкту, які в результаті до сантиметра відтворюють просторову форму замку. Ми отримали електронну версію будівлі, яку можемо перетворити в технічну документацію для подальшої реставрації цього масштабного об'єкта", – розповів генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Тарас Возняк.

А з травня 2018 року, обіцяють в галереї, оглянути палац зсередини можна буде не лише віртуально. Після довгих років, протягом яких пам'ятка була закрита для відвідувачів, її нарешті відкриють. Туристи зможуть оглянути фотокопії славетних картин, котрі прикрашали замкові стіни, причому на тих самих місцях, де вони висіли раніше, та уявити, як виглядали інтер'єри у Підгірцях тих часів.

"На території України збереглось 80% того, що було в Підгорецькому. Ці пам'ятки перебувають в кількох музеях: Львівській національній галереї мистецтв, Львівському історичному музеї та музеї історії релігії. Ми вже робили виставку "Скарби Підгорецького замку", де зібрали картини, що висіли колись в кімнатах замку. Вони останні 70 років зберігалися в запасниках і, крім 2-3 осіб, їх ніхто не бачив", – додає Тарас Возняк.

Довідка SQ. Підгорецький замок був побудований між 1635-1640 рр. за дорученням гетьмана Конєцпольського, ставши однією з найважливіших фортець і найкрасивіших аристократичних резиденцій того часу. Будівля вписана в п'ятисторонню бастіонну систему укріплень. Широкий замково-парковий комплекс в Підгірцях також включає церкву св. Йосипа (спочатку замкова церква, парафіяльна церква з 1861 року), паркові та палацові сади, розташовані між замком та церквою. У 2008 році Підгорецький замок-фортецю внесли до списку World Monuments Watch, як одну із сотень пам'яток світу, що має виняткову цінність і перебуває під загрозою руйнування. Перші відновлювальні та консерваційні роботи тут було розпочато ще наприкінці ХХ ст., проте історична пам'ятка й далі руйнується.


Прогулки по Подгорецкому замку стали доступны онлайн. Об этом сообщает "Львовская газета". 

Пройтись по балконам Подгорецкого замка, спуститься в подземелье или даже рассмотреть гравюры на стенах, которые, возможно, оставили строители еще в середине XVII века, - все это можно сделать, не выходя из дома. Уникальный памятник архитектуры - Подгорецкий замок на Львовщине, теперь доступен для прогулок онлайн на специально созданном сайте: www.serwer1363362.home.pl

Львовская Галерея Искусств, Фонд "Подгорецкий замок" совместно с Польским Братством Кавалеров Гутенберга в течение 2017 года работали над начальным этапом реконструкции памятника. При финансовой поддержке Министерства культуры и национального наследия Республики Польша специалисты задокументировали современное состояние замкового комплекса в Подгорцах и создали виртуальную модель каменные.

"В Украине, а возможно и в центрально-восточной Европе, - это первый такой проект, во время которого сделали тысячи фотографий объекта, которые в результате до сантиметра воспроизводят пространственную форму замка. Мы получили электронную версию здания, которую можем превратить в техническую документацию для дальнейшей реставрации этого масштабного объекта", - рассказал генеральный директор "Львовская галерея искусств" Тарас Возняк.

А с мая 2018 года, обещают в галерее, осмотреть дворец изнутри можно будет не только виртуально. После долгих лет, в течение которых памятник был закрыт для посетителей, ее наконец откроют. Туристы смогут осмотреть фотокопии знаменитых картин, которые украшали замковые стены, причем на тех же местах, где они висели раньше, и представить, как выглядели интерьеры в Подгорцах тех времен.

"На территории Украины сохранилось 80% того, что было в Подгорецком замке. Эти памятники находятся в нескольких музеях: Львовской национальной галереи искусств, Львовском историческом музее и музее истории религии. Мы уже делали выставку "Сокровища Подгорецкого замка", где собрали картины, висевшие когда-то в комнатах замка. Они последние 70 лет хранились в запасниках и, кроме 2-3 человек, их никто не видел", - добавляет Тарас Возняк.

Справка SQ. Подгорецкий замок был построен между 1635-1640 гг. По поручению гетмана Конецпольского, став одной из важнейших крепостей и красивых аристократических резиденций того времени. Здание вписано в пятистороннюю бастионную систему укреплений. Широкий замочно-парковый комплекс в Подгорцах также включает церковь св. Иосифа (сначала замковая церковь, приходская церковь с 1861 года), парковые и дворцовые сады, расположенные между замком и церковью. В 2008 году Подгорецкий замок-крепость внесли в список World Monuments Watch, как один из сотен памятников мира, имеющих исключительную ценность и находящихся под угрозой разрушения. Первые восстановительные и консервационные работы здесь были начаты еще в конце ХХ в., Однако исторический памятник продолжает разрушаться.