STATUS QUO

На Львівщині спорудять кілька меморіалів

У кожному районі Львівської області планують встановити уніфіковані пам’ятні знаки загиблим воїнам УПА, Січовим Стрільцям та воякам УГА. Окрім того, в межах відзначення 100-річчя утворення ЗУНР мають намір відновити кладовища, здійснити реставрацію хрестів на могилах та спорудити меморіали. Про це йшлося 12 лютого на організаційній нараді у Львівській ОДА.

"Сторіччя Зухідноукраїнської народної республіки – це пам’ятна  дата для нашої нації. Нам випала велика честь бути сучасниками цього ювілею, тож мусимо гідно підготуватись і достойно відмітити цю епохальну подію", - відзначив під час наради голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Виготовлення проектно-кошторисної документації та громадські слухання щодо розроблення єдиного ескізу пам’ятних знаків та хрестів має завершитись наприкінці березня.

Поза тим, в межах дискусії порушили питання спорудження пам’ятника Героям ЗУНР та УГА на вулиці Листопадового Чину у Львові, впорядкування території на колишньому летовищі авіації УГА у Буському районі та урочистої передачі віднайдених в архівах імен воїнів УСС та УГА до місцевих музеїв відповідно до проекту "Відновлені імена Героїв".


В каждом районе Львовской области планируют установить унифицированные памятные знаки погибшим воинам УПА, Сечевым стрельцам и воинов УГА. Кроме того, в рамках празднования 100-летия образования ЗУНР, намерены восстановить кладбища, провести реставрацию крестов на могилах и соорудить мемориалы.

Об этом шла речь 12 февраля на организационном совещании во Львовской ОГА.

"Столетие Западноукраинской народной республики - это памятная дата для нашей нации. Нам выпала большая честь быть современниками этого юбилея, поэтому должны достойно подготовиться и достойно отметить эту эпохальное событие", - отметил во время совещания председатель Львовской ОГА Олег Синютка.

Изготовление проектно-сметной документации и общественные слушания по разработке единого эскиза памятных знаков и крестов должно завершиться в конце марта.

comments powered by Disqus