переселенцы, квартал, строительствоНа 14 гектарах зведуть 110 будинків для більше ніж 300 переселенців. Квартал переселенців будуватимуть біля села Ситихів, що належить до Дублянської міської ради. Про це повідомляє ZAXID.NET

Всередині серпня на території села Ситихів, що у Жовківському районі, розпочнеться процес облаштування житлового кварталу для переселенців з Криму та Донбасу. Протягом найближчих кількох років на 14 гектарах планують збудувати 110 особняків, молитовний дім-мечеть для кримських татар, греко-католицьку церкву та облаштувати необхідну інфраструктуру.

Детальний план території для будівництва кварталу садовим кооперативом переселенців "Малі Дубляни" біля Ситихова (належить до Дублянської міськради) Жовківська районна адміністрація затвердила ще у серпні минулого року. Мова йде про 128 земельних ділянок поза межами населеного пункту, загальною площею 14 гектарів. З них 110 ділянок передбачені для будівництва житлових будинків площею 72 м2 кожен.

Як уточнив міський голова Дублян Василь Попович, Дублянська міська рада уже виділила 64 земельні ділянки переселенцям під житло, на решту ще розробляється проектна документація.

Оскільки ці земельні ділянки розташовані фактично у полі, перед початком будівництва сюди проведуть водогін та електрику. Як розповів керівник кооперативу "Малі Дубляни" Рустем Еміралієв, роботи з проведення комунікацій розпочнуть уже всередині серпня, а профінансують їх турецькі донори, зокрема мусульманська організація "Арраїд" (близько 40% майбутніх жителів майбутнього поселення переселенців – кримські татари). Комунікаціями планують частково забезпечити і сусідні земельні ділянки, які у 2016 році виділила бійцям АТО Львівська ОДА. У вересні також за донорські кошти переселенці планують збудувати асфальтовану дорогу до села Ситихів та щебеневу дорогу на території житлового кварталу.

Наступний етап будівництва передбачає зведення за кошти турецьких донорів молитовного дому – мечеті. Також у межах кварталу переселенців збудують греко-католицьку церкву.

"Це не зовсім класична мечеть. Це дім-молебень, тобто звичайний будинок без куполів і решти атрибутики. А церкву будуватиме греко-католицька єпархія, її вигляд вони узгоджуватимуть самі", - зазначив Рустем Еміралієв.

Окрім того, на території кварталу переселенців збудують кілька магазинів, аптек та дитячий і спортивний майданчики. Кошти на зведення будинків, де житиме 307 переселенців з Криму та Донбасу, переселенці планують брати у кредит. За словами Рустема Еміралієва, зараз ведуться перемовини з урядом Німеччини стосовно низьковідсоткового кредиту для будівництва цього житла. За попередніми оцінками, на зведення 110 будинків необхідно близько 50 млн грн.

Нагадаємо, що подібний, але не настільки масштабний проект намагалися реалізувати ще у 2015 році в Яворівському районі. Тоді переселенцям виділили 24 земельні ділянки у селі Вороців. Цей проект заморозився на етапі пошуку джерел фінансування. Будівництво кварталу переселенців біля Ситихов, за словами Рустема Еміралієва, взяв під патронат Меджеліс, відтак робота з донорами ведеться активніше і результативніше.


На 14 гектарах возведут 110 домов более 300 переселенцев. Квартал переселенцев будут строить возле села Сытыхов, которое относится к Дублянскому городскому совету. Об этом сообщает ZAXID.NET

В середине августа на территории села Сытыхов, что в Жовковском районе, начнется процесс обустройства жилого квартала для переселенцев из Крыма и Донбасса. В течение ближайших нескольких лет на 14 гектарах планируют построить 110 коттеджей, молитвенный дом-мечеть для крымских татар, греко-католическую церковь и обустроить необходимую инфраструктуру.

Детальный план территории для строительства квартала садовым кооперативом переселенцев "Малые Дубляны" у Ситихова (входит в Дублянский горсовет) Жолковская районная администрация утвердила еще в августе прошлого года. Речь идет о 128 земельных участках за пределами населенного пункта, общей площадью 14 гектаров. Из них 110 участков предусмотрены для строительства жилых домов площадью 72 м2 каждый.

Как уточнил мэр Дублян Василий Попович, Дублянский городской совет уже выделил 64 земельных участка переселенцам под жилье, на остальные еще разрабатывается проектная документация.

Поскольку эти земельные участки расположены практически в поле, перед началом строительства сюда проведут водопровод и электричество. Как рассказал руководитель кооператива "Малые Дубляны" Рустам Эмиралиев, работы по проведению коммуникаций начнут уже в середине августа, а профинансируют их турецкие доноры, в частности мусульманская организация "Арраид" (около 40% будущих жителей будущего поселения переселенцев - крымские татары). Коммуникациями планируют частично обеспечить и соседние земельные участки, которые в 2016 году выделила бойцам АТО Львовская ОГА. В сентябре также за донорские средства переселенцы планируют построить асфальтированную дорогу к селу Сытыхов и щебневую дорогу на территории жилого квартала.

Следующий этап строительства предусматривает возведение на средства турецких доноров молитвенного дома - мечети. Также в рамках квартала переселенцев построят греко-католическую церковь.

"Это не совсем классическая мечеть. Это дом-молебен, то есть обычный дом без куполов и остальных атрибутики. А церков будет строить греко-католическая епархия, ее вид они будут согласовывать сами", - отметил Рустам Эмиралиев.

Кроме того, на территории квартала переселенцев построят несколько магазинов, аптек и детскую и спортивную площадку. Средства на возведение домов, где будет жить 307 переселенцев из Крыма и Донбасса, переселенцы планируют брать в кредит. По словам Рустема Эмиралиев, сейчас ведутся переговоры с правительством Германии о низкопроцентном кредите для строительства этого жилья. По предварительным оценкам, на строительство 110 домов необходимо около 50 млн грн.

Напомним, что подобный, но не настолько масштабный проект пытались реализовать еще в 2015 году в Яворовском районе. Тогда переселенцам выделили 24 земельных участка в селе Вороцев. Этот проект заморозился на этапе поиска источников финансирования. Строительство квартала переселенцев у Ситихова, по словам Рустема Эмиралиев, взял под патронат Меджелис, поэтому работа с донорами ведется активнее и результативнее.