собака, бездомные, подсчетЛКП "Лев" оголосило результати IV загальноміського підрахунку безпритульних собак у Львові. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Уже вчетверте поспіль у Львові відбувся загальноміський підрахунок безпритульних собак. За результатами підрахунку на початок серпня 2018 року нараховано 405 безпритульних собак. 81% з тварин, виявлених на вулицях Львова, мають добру масу тіла та не мають візуальних ознак захворювань.

Попри те, що безпритульних тварин на території міста меншає, лави вуличних собак поповнюють тварини, які потрапляють у Львів з приміських селищ та містечок, зокрема, з Рудно. Тож наступним кроком має стати напрацювання програми гуманного скорочення чисельності безпритульних тварин на території Львівської області.

"Бачимо добру динаміку у місті, станом на початок серпня 2018 року ми нарахували на вулицях Львова 405 безпритульних собак. 43% з них стерилізовані, принаймні, у такого відсотка собак волонтери виявили кліпсу. Оскільки собаки можуть губити кліпси або волонтери можуть їх не помітити в хутрі, цей відсоток реально може бути вищим. 7% серед виявлених на вулицях собак — це потенційно господарські тварини, що загубилися чи перебувають на самовигулі", — розповів Віктор Копач, співзасновник Anіmal-ID.info.

З його слів, за показником кількості безпритульних собак Львів перебуває на рівні Трускавця та Українки, маленькі міста країни. До прикладу, у Кривому Розі, що за кількістю населення близький до Львова, налічується близько 7 000 безпритульних собак.

81% з тварин, виявлених на вулицях Львова, мають добру масу тіла та не мають візуальних ознак захворювань. Це свідчить, що на території міста немає серйозних захворювань тварин, і ці собаки не несуть загрози для мешканців.

Під час підрахунку волонтери виявили, що у деяких секторах міста тварин значно більше, ніж в інших. Здебільшого, йдеться про території міста, які межують з передмістям, звідки тварини можуть приходити самі чи їх можуть підкидати місцеві мешканці.

"Волонтери покрили у місті 40 секторів. Серед нових тенденцій — це скупчення безпритульних тварин на в’їздах у місто. Зокрема, поряд з смт. Рудно, яке досі не долучилось до програми відлову-стерилізації-вакцинації безпритульних собак. Будемо працювати з їхньою місцевою радою щодо запровадження у Рудно такої програми. Загалом, наша ціль — розробка програми гуманного поводження з тваринами для Львівської області", — розповіла директор ЛКП "Лев" Оксана Кошак.

Зі слів Оксани Кошак, львів’ян може здивувати те, що 2017 року у місті нарахували 412 безпритульних собак, а цього року — 405. «Але за цими цифрами стоїть масштабна робота. За цей рік між двома підрахунками ми відловили 690 собак, стерилізували 525 з них, оскільки частина з цих тварин були господарськими і повернулись додому, частина з них потрапили до нас на повторну вакцинацію, а, отже, були стерилізовані раніше. Прилаштовано 438 собак, що становить 83%. Якби цього не було зроблено, у місті було б набагато більше тварин-безхатьків", — додала директор ЛКП "Лев".


ЛКП "Лев" объявило результаты IV общегородского подсчета бездомных собак во Львове. Об этом сообщает пресс-служба Львовского городского совета.

Уже в четвертый раз подряд во Львове состоялся общегородской подсчет бездомных собак. По результатам подсчета на начало августа 2018 года подсчитано 405 бездомных собак. 81% из животных, обнаруженных на улицах Львова, имеют хорошую массу тела и не имеют визуальных признаков заболеваний.

Несмотря на то, что бездомных животных на территории города меньше, ряды уличных собак пополняют животные, которые попадают во Львов из пригородных поселков и городков, в частности, Рудное. Поэтому следующим шагом должна стать наработка программы гуманного сокращения численности бездомных животных на территории Львовской области.

"Видим хорошую динамику в городе, по состоянию на начало августа 2018-го мы насчитали на улицах Львова 405 бездомных собак. 43% из них стерилизованы, по крайней мере, у такого процента собак волонтеры обнаружили клипсу. Поскольку собаки могут терять клипсы или волонтеры могут их не заметить в меху, этот процент реально может быть выше. 7% среди обнаруженных на улицах собак - это потенциально хозяйственные животные, потерявшихся или находятся на самовигули ", - рассказал Виктор Копач, соучредитель Anиmal-ID.info.

По его словам, по показателю количества бездомных собак Львов находится на уровне Трускавца и Украинки, маленькие города страны. К примеру, в Кривом Роге, что по численности населения близок к Львову, насчитывается около 7000 бездомных собак.

81% из животных, обнаруженных на улицах Львова, имеют хорошую массу тела и не имеют визуальных признаков заболеваний. Это свидетельствует, что на территории города нет серьезных заболеваний животных, и эти собаки не несут угрозы для жителей.

При подсчете волонтеры обнаружили, что в некоторых секторах города животных значительно больше, чем у других. В основном, речь идет о территории города, граничащей с пригородом, откуда животные могут приходить сами или их могут подбрасывать местные жители.

"Волонтеры покрыли в городе 40 секторов. Среди новых тенденций - это скопление бездомных животных на въездах в город. В частности, с пгт. Рудное, которое до сих пор не присоединилось к программе отлова-стерилизации-вакцинации бездомных собак. Будем работать с их местной советом по введению в Рудном такой программы. В общем, наша цель - разработка программы гуманного обращения с животными для Львовской области", - рассказала директор ЛКП "Лев" Оксана Кошак.

По словам Оксаны Кошак, львовян может удивить то, что в 2017 году в городе насчитали 412 бездомных собак, а в этом - 405. "Но за этими цифрами стоит масштабная работа. За этот год между двумя подсчетам мы отловили 690 собак, стерилизовали 525 из них, так как многие из этих животных были хозяйственными и вернулись домой, часть из них попали к нам на повторную вакцинацию, а, следовательно, были стерилизованы раньше. Пристроено 438 собак, что составляет 83%. Если бы этого не было сделано, в городе было бы гораздо больше животных-бродяг", - добавила директор ЛКП "Лев".