дворец, Бесядецких, реставрацияЛНУ Імені Франка хоче відреставрувати Палац Бесядецьких у центрі Львова. Коштів на реставрацію поки що немає, втім в університеті сподіваються знайти інвесторів. Про це повідомляє "Твоє місто". 

ЛНУ імені Івана Франка планує реконструювати палац Бесядецьких, що на площі Галицькій, 10 у Львові. Як повідомив проректор ЛНУ імені Івана Франка з адміністративно-господарської роботи Василь Курляк. у палаці планують облаштувати приміщення для прийому делегацій та навчальні аудиторії.

"У будівлі палацу хочемо облаштувати дві великі зали для проведення зустрічей із делегаціями, оскільки наявна Дзеркальна зала, яка є у головному корпусі університету, дуже перевантажена подіями. Крім цього, частково тут будуть приміщення для навчання студентів. Колись у палаці був історичний факультет. Але зараз важко однозначно сказати, студенти якого з факультетів навчатимуться там у майбутньому. Це рішення будемо ухвалювати колегіально, залежно від потреб конкретного факультету. Постійно закріпленого факультету у корпусі, швидше за все, не буде".

Василь Курляк

За його словами, палац планують реконструювати повністю з відбудовую двох приміщень, які не містять історичної цінності. Планується залишити наявні два поверхи. Коштів на реконструкцію університет наразі не має, тож шукає інвесторів як у приватному секторі, так і у державному.

Довідка SQ. Палац Бесядецьких – єдина, збережена на сьогодні у Львові магнатська резиденція ХVІІІ ст. садибного типу. Дата будівництва невідома. У архівах згадують лише про пожежу, що сталася у 1745 р. та призвела до серйозного пошкодження палацу, який збудував доктор медицини та райці львівського магістрату Кароль Ґаран. Після пожежі резиденцію відбудував відомий архітектор Бернард Меретин – автор катедри св. Юра у Львові. Від 1758 перейшов у власність графів Бєльських. Наприкінці XVIII ст. у будинку розміщувалось  поштове управління., а від 1800 року – палацом оволодів граф Теодор Потоцький, котрий через три роки подарував його своїй дружині Кордулі Потоцькій з Коморовських. До 1884 року палац належав різним власникам, а з 1888 року палац перейшов у власність міста, а з 1990-х років – належить ЛОДА. Наразі приміщення палацу та земельна ділянка належить Міністерству освіти та науки й закріплена за ЛНУ імені Івана Франка. Тут планували створити археологічний музей, утім в радянський час у палаці облаштували обласну наукову бібліотеку.


ЛНУ имени Франко хочет отреставрировать Дворец Бесядецких в центре Львова. Средств на реставрацию пока нет, впрочем в университете надеются найти инвесторов. Об этом сообщает "Твой город". 

ЛНУ имени Ивана Франко планирует реконструировать Дворец Бесядецких, что на площади Галицкой, 10 во Львове. Как сообщил проректор ЛНУ имени Ивана Франко по административно-хозяйственной работе Василий Курляк. во дворце планируют обустроить помещение для приема делегаций и учебные аудитории.

"В здании дворца хотим обустроить два больших зала для проведения встреч с делегациями, поскольку существующая Зеркальный зал, который есть в главном корпусе университета, очень перегружен событиями. Кроме этого, частично здесь будут помещения для обучения студентов. Когда во дворце был исторический факультет. Но сейчас трудно однозначно сказать, студенты которого из факультетов учиться там в будущем. Это решение будем принимать коллегиально, в зависимости от потребностей конкретного факультета. Постоянно закрепленного факультета в корпусе, скорее в это, не будет".

Василий Курляк

По его словам, дворец планируют реконструировать полностью с отстраиванием двух помещений, которые не содержат исторической ценности. Планируется оставить имеются два этажа. Средств на реконструкцию у университета пока нет, поэтому ищет инвесторов как в частном секторе, так и в государственном.

Справка SQ. Дворец Бесядецких - единственная, сохранившаяся на сегодня во Львове магнатская резиденция XVIII века усадебного типа. Дата строительства неизвестна. В архивах вспоминают только о пожаре, который произошел в 1745 году и привел к серьезному повреждению дворца, который построил доктор медицины и райцы львовского магистрата Кароль Ґаран. После пожара резиденцию отстроил известный архитектор Бернард Меретин - автор кафедры св. Юра во Львове. С 1758 перешел в собственность графов Бельских. В конце XVIII в. в доме размещалось почтовое управление, а с 1800 года - дворцом овладел граф Теодор Потоцкий, который через три года подарил его своей жене Кордуле Потоцкой из Коморовских. До 1884 году дворец принадлежал разным владельцам, с 1888 года перешел в собственность города, а с 1990-х годов - принадлежит ЛОГА. Сейчас помещения дворца и земельный участок принадлежит Министерству образования и науки и закреплены за ЛНУ имени Ивана Франко. Здесь планировали создать археологический музей, впрочем в советское время во дворце устроили областную научную библиотеку.