3 жовтня сталася подія, яка, за задумом його ініціаторів, має перевернути життя вітчизняного пенсіонера. Верховна Рада прийняла закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій".

Status Quo з'ясував, з якого віку і за яких умов українці після пенсійної реформи зможуть отримати право на пенсійне забезпечення.

Як призначатимуть пенсії за віком?

Призначення пенсії за віком регламентується статтею 26 закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років станом на 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи при наявності такого страхового стажу

Yes

 

Якщо страхового стажу не вистачає? Варіант перший

Частина друга статті 26. У разі відсутності починаючи з 1 січня 2018 року страхового стажу, передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 років мають особи при наявності такого страхового стажу

Yes

 

Якщо страхового стажу все одно не вистачає? Варіант другий

Частина третя статті 26. У разі відсутності починаючи з 1 січня 2019 року страхового стажу, передбаченого частинами першою і другою цієї статті, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 65 років при наявності такого страхового стажу

Yes

 

І знову не вистачає страхового стажу. Що робити?

Частина четверта статті 26. У разі відсутності починаючи з 1 січня 2018 року необхідного страхового стажу на дату досягнення віку, передбаченого частинами першою-третьою цієї статті, пенсія може бути призначена після придбання страхового стажу, визначеного частинами першою-третьою цієї статті на дату досягнення відповідного віку.

Тобто слід продовжувати офіційну трудову діяльність до досягнення необхідного терміну страхового стажу.

Яка мінімальна пенсія за віком?

Розмір мінімальної пенсії встановлюється статтею 28 закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Частина перша статті 28. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок - 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

З 1 жовтня 2017 року мінімальна пенсія в Україні становить 1452 грн.

Що отримають ті, у кого не вистачає страхового стажу?

Частина третя статті 28. При наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено абзацом першим частини першої цієї статті, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Для пенсій, призначених після 1 січня 2018 року, мінімальний розмір пенсії за віком, передбачений абзацом першим цієї частини, виплачується по досягненні 65-річного віку. До досягнення цього віку таким особам може бути призначена державна соціальна допомога на умовах і в порядку, визначених законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

На скільки збільшиться пенсія?

Розмір мінімальної пенсії після прийняття пенсійної реформи в Україні в 2017 році зросте на 11% - до 1 452 гривень. За даними Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, для 5,6 млн пенсіонерів пенсії в середньому зростуть на 692 гривні. Це станеться в результаті перерахунку пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати за три останні роки.

Якщо стаж менше 15 років?

Пенсія таким українцям не призначена. Вони можуть розраховувати на соціальну допомогу від держави. Зараз приблизно 100 тисяч українців пенсійного віку пенсію не отримують. Відповідно до закону "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію", розмір такої допомоги становить 30% прожиткового мінімуму для непрацездатних.

Інфографіка - segodnya.ua


3 октября произошло событие,которое, по замыслу его инициаторов, должно перевернуть жизнь отечественного пенсионера. Верховная Рада приняла закон Украины "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно повышения пенсий".

Status Quo выяснил, с какого возраста и при каких условиях украинцы после пенсионной реформы смогут получить право на пенсионное обеспечение.

Как будут назначать пенсии по возрасту?

Назначение пенсии по возрасту регламентируется статьей 26 закона "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании". Лица имеют право на назначение пенсии по возрасту по достижении возраста 60 лет и наличии страхового стажа не менее 15 лет по состоянию на 31 декабря 2017 года. Начиная с 1 января 2018 года право на назначение пенсии по возрасту по достижении возраста 60 лет имеют лица при наличии такого страхового стажа

Yes

 

Если страхового стажа не хватает? Вариант первый

Часть вторая статьи 26. В случае отсутствия начиная с 1 января 2018 года страхового стажа, предусмотренного частью первой настоящей статьи, право на назначение пенсии по возрасту по достижении возраста 63 лет имеют лица при наличии такого страхового стажа

Yes

 

Если страхового стажа все равно не хватает? Вариант второй

Часть третья статьи 26. В случае отсутствия начиная с 1 января 2019 года страхового стажа, предусмотренного частями первой и второй настоящей статьи, право на назначение пенсии по возрасту имеют лица после достижения возраста 65 лет при наличии такого страхового стажа

Yes

 

И снова не хватает страхового стажа. Что делать?

Часть четвертая статьи 26. В случае отсутствия начиная с 1 января 2018 года необходимого страхового стажа на дату достижения возраста, предусмотренного частями первой-третьей настоящей статьи, пенсия может быть назначена после приобретения страхового стажа, определенного частями первой-третьей настоящей статьи на дату достижения соответствующего возраста.

То есть следует продолжать официальную трудовую деятельность до достижения необходимого срока страхового стажа.

Какова минимальная пенсия по возрасту?

Размер минимальной пенсии устанавливается статьей 28 закона "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании".

Часть первая статьи 28. Минимальный размер пенсии по возрасту при наличии у мужчин 35 лет, а у женщин - 30 лет страхового стажа устанавливается в размере прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность.

С 1 октября 2017 года минимальная пенсия в Украине составляет 1452 грн.

Что получат те, у кого не хватает страхового стажа?

Часть третья статьи 28. При наличии страхового стажа меньшей продолжительности, чем предусмотрено абзацем первым части первой этой статьи, минимальный размер пенсии по возрасту устанавливается в размере, пропорциональном имеющемуся страховому стажу, исходя из прожиточного минимума, установленного для лиц, утративших трудоспособность.

Для пенсий, назначенных после 1 января 2018 года, минимальный размер пенсии по возрасту, предусмотренный абзацем первым этой части, выплачивается по достижении 65-летнего возраста. До достижения этого возраста таким лицам может быть назначена государственная социальная помощь на условиях и в порядке, определенных законом Украины "О государственной социальной помощи малообеспеченным семьям".

На сколько увеличится пенсия?

Размер минимальной пенсии после принятия пенсионной реформы в Украине в 2017 году вырастет на 11% – до 1452 гривен. По данным Комитета Верховной Рады по вопросам социальной политики, для 5,6 млн пенсионеров пенсии в среднем возрастут на 692 гривны. Это произойдет в результате перерасчета пенсии с учетом показателя средней заработной платы за три последних года.

Если стаж менее 15 лет?

Пенсия таким украинцам не положена. Они могут рассчитывать на социальную помощь от государства. Сейчас примерно 100 тысяч украинцев пенсионного возраста пенсию не получают. Согласно закону "О государственной социальной помощи лицам, которые не имеют права на пенсию", размер такой помощи составляет 30% прожиточного минимума для нетрудоспособных.

Инфографика - segodnya.ua